PDA

View Full Version : سوال: ایجاد شماره برای هر مطلب در لینک آن

mahdimh20_20
پنج شنبه 19 فروردین 1395, 08:55 صبح
با سلام
بنده سایتی دارم که به ASP.NET و زبان برنامه نویسی #C کار شده
در حال حاضر زمانی که مطلبی را منتشر میکنم مثلا در ابتدای آدرس لینک آن یک عدد نوشته میشود و بعد هم عنوان مطلب مثلا بصورت زیر:
http://site.com/1-test.aspx
http://site.com/2-test.aspx
و همینطور به هر مطلب یک عدد در ابتدای آن اختصاص میدهد ولی یک دفعه بعد از اینکه مثلا 20 تا مطلب در سایت میگذارم و عدد مطلب به 20 هم میرسه به طور ناگهانی عدد را به 10002 میرساند و از این به بعد شماره مطالب را از شماره جدید اضافه میکند
برنامه نویس سایت بنده اعلام میکند که این مورد به خاطر درست کار نکردن sql server است که شماره ها را اضافه میکند ولی من فکر میکنم که باید برای آن راه حلی باشد و این مورد نمیتواند درست باشد
حداقل در سایتهای php این مورد وجود ندارد
میخواستم بدانم آیا نظر ایشان درست است یا اینکه راه حلی دارد که این مورد درست شده و دیگر تکرار نشود
با تشکر

mahdimh20_20
جمعه 20 فروردین 1395, 13:40 عصر
با سلام
کسی از دوستان سوال بنده را نمیداند؟

kamranetemadi
جمعه 20 فروردین 1395, 15:36 عصر
شاید عمدا و به دلیل خاصی این کارو کرده
کسی نمیدونه بنده خدا چطور برنامه نویسی کرده!!!

mahdimh20_20
یک شنبه 22 فروردین 1395, 10:44 صبح
شاید عمدا و به دلیل خاصی این کارو کرده
کسی نمیدونه بنده خدا چطور برنامه نویسی کرده!!!

متشکر از پاسخگویی شما
پس به نظر شما راه حلی دارد و مشکل از کد نویسی سایت است که این مورد بوجود می آید
نظر خودم هم همین بود چون sql server اگر بخواد درست کار نکنه که دیگه سایتی نمی مونه و همه زحمتهای بنده در سایت بی ارزش است
با توجه به اینکه برنامه نویس سایت بنده مدتی دسترسی به اطلاعات و دیتابیس سایت داشته آیا میتواند در دیتابیس تغییراتی را اعمال کرده باشد که این مشکل بوجود آمده؟
مثلا شماره آخرین مطلب سایت را دستی در دیتابیس اضافه کرده باشد که از این به بعد از شماره جدید مطالب را شماره گذاری کند؟
چون الان من مشکلی ندارم و فقط اون یک بار این اتفاق افتاد و به احتمال زیاد کار خود ایشان است
و در سایت بنده کاربران میتوانند ثبت نام کنند که برای شماره کاربران هم همین اتفاق افتاد ولی برای اونها 1000 شماره اضافه شد ولی برای مطالب 10000 و این نمیتواند اتفاقی باشد
ممنون میشوم پاسخ بنده را بدهید
با تشکر

پیام حیاتی
یک شنبه 22 فروردین 1395, 12:45 عصر
متشکر از پاسخگویی شما
پس به نظر شما راه حلی دارد و مشکل از کد نویسی سایت است که این مورد بوجود می آید
نظر خودم هم همین بود چون sql server اگر بخواد درست کار نکنه که دیگه سایتی نمی مونه و همه زحمتهای بنده در سایت بی ارزش است
با توجه به اینکه برنامه نویس سایت بنده مدتی دسترسی به اطلاعات و دیتابیس سایت داشته آیا میتواند در دیتابیس تغییراتی را اعمال کرده باشد که این مشکل بوجود آمده؟
مثلا شماره آخرین مطلب سایت را دستی در دیتابیس اضافه کرده باشد که از این به بعد از شماره جدید مطالب را شماره گذاری کند؟
چون الان من مشکلی ندارم و فقط اون یک بار این اتفاق افتاد و به احتمال زیاد کار خود ایشان است
و در سایت بنده کاربران میتوانند ثبت نام کنند که برای شماره کاربران هم همین اتفاق افتاد ولی برای اونها 1000 شماره اضافه شد ولی برای مطالب 10000 و این نمیتواند اتفاقی باشد
ممنون میشوم پاسخ بنده را بدهید
با تشکر
سلام
اینکه این کار را کرده یا نه کسی نمیتونه بگه ! علم و غیب .
تا زمانی که پروژه و کدنویسی را ندید نمی توان نظر داد.