PDA

View Full Version : مبتدی: پر نکردن دیتاست بعد از ثبت اطلاعات

mohammadreza1369
دوشنبه 23 فروردین 1395, 18:34 عصر
سلام خدمت مهندسان گرامی من یک فرم دارم که اطلاعات داخلش وارد میکنم و ذخیره و بدون مشکل ذخیره میشه الان مشکل من اینه که داخل یه فرم دیگه یه دیتاست و دیتادگرید دارم و وقتی اطلاعاتو ذخیره میکنم به داخل دیتا ست انتقال نمیده مگر اینکه برنامه رو ببندم و دوباره اجرا کنم تا اطلاعات ذخیره شده رو بهم نشون بده من از دیتاست ویزاردی استفاده کردم ولی برای ثبت اطلاعات از کدنویسی استفاده کردم اطلاعات کامل وارد میشه و پیغام ثبتم میده ولی به محض باز کردن فرم دیگه که داخلش دیتا ست و دیتا گرید هست اطلاعات ثبتی رو نشون نمیده خیلی سریع و فوری منتظر راهنمایی شما هستم ممنونم باتشکر از شما

mohammadreza1369
سه شنبه 24 فروردین 1395, 09:08 صبح
سلام کسی نیست جواب مارو بده

systam
جمعه 27 فروردین 1395, 05:42 صبح
سلام دادا برنامه بزار تا اساتید برنامه رو نگاه کنند

mohammadreza1369
جمعه 27 فروردین 1395, 19:54 عصر
از خود دیتا ست ویزاردی ویژوال استفاده میکنم،ولی ثبت اطلاعاتم به صورت کد نویسی هست ولی وقتی ثبت میزنم،به دیتا گرید و دیتا ست اضافه نمیشه،و باید فرمو برنامه رو ببندم دوباره باز کنم تا اطلاعاتو نمایش بده بهم راه کارش چیه

mohammadreza1369
یک شنبه 29 فروردین 1395, 05:06 صبح
سلام کسی نیست جواب مارو بده

hamidrezax1
یک شنبه 29 فروردین 1395, 15:33 عصر
دوست عزیز چیزی که در ذهن شماست رو شاید ما نتونیم درک کنیم میخواید یه فایل تست قرار بدین تا دوستان راهنمایتون کنند

ahmad abdoli
سه شنبه 31 فروردین 1395, 04:52 صبح
سلام
دوست عزیز باید بعد از اضافه کردن فیلد دوباره دیتا آداپترت رو fill کنی

If cnn.State = 0 Then cnn.Open()

Dim da As New OleDbDataAdapter(sqlstr, cnn)
ds = New DataSet
ds.Clear()
da.Fill(ds, table)
DataGride.DataSource = ds.Tables(table)

cnn.Close()

mohammadreza1369
سه شنبه 31 فروردین 1395, 14:30 عصر
سلام دوستان عزیز من ازدیتا ست خود ویژوال استفاده میکنم نمونه برنامه تست نیز براتون میزارم لطفا راهنمایی کنید چون من باید پروژه تحویل استاد بدم

اینم نمونه برنامه تست
داخل این لینک هست اینجا اجازه اپلود ندادمنتظر پاسخ شما هستم ممنون میشم سریع پاسخ دهید

http://s7.picofile.com/file/8247899568/WindowsApplication1.rar.html

mohammadreza1369
سه شنبه 31 فروردین 1395, 14:41 عصر
سلام خسته نباشین این برنامه تست من هست که بعد از ثبت اطلاعات دیتاست اپدیت نمیشه مگر اینکه برنامه رو ببندم و دوباره اجرا کنم ممنون میشم سریع راهنمایی کنین برنامه هم که زمینه کردم منتظر پاسختون هستم

mohammadreza1369
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1395, 07:16 صبح
سلام دوستان عزیز من ازدیتا ست خود ویژوال استفاده میکنم نمونه برنامه تست نیز براتون میزارم لطفا راهنمایی کنید چون من باید پروژه تحویل استاد بدم

اینم نمونه برنامه تست
داخل این لینک هست اینجا اجازه اپلود ندادمنتظر پاسخ شما هستم ممنون میشم سریع پاسخ دهید

http://s7.picofile.com/file/82478995...tion1.rar.html (http://s7.picofile.com/file/8247899568/WindowsApplication1.rar.html)

mohammadreza1369
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1395, 07:23 صبح

اینم نمونه برنامه تست

http://s7.picofile.com/file/82478995...tion1.rar.html (http://s7.picofile.com/file/8247899568/WindowsApplication1.rar.html)

pamapz
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1395, 12:53 عصر
سورس شما سر تا پا فقط اشکال داره

1.
برای چک کردن وضعیت آدرس بانک به این شکل استفاده کن :

If Cn.State = ConnectionState.Open Then
Cn.Close()
End If

برای ساخت dataadaptor یا sqlCommand به این شکل استفاده کن :

Dim sqlCommands As New SqlCommand
sqlCommands.Connection = Cn
sqlCommands.CommandText = commandtext

حالا قبل از اجرای دستور یک dataTable یا dataSet ایجاد به این شکل :

Dim dt As New DataTable

حالا برای Fill کردن یا ExecuteReader به این شکل استفاده کن :
fill (dt) یا

Cn.open()
sqlCommands.ExecuteReader()
Cn.Close()

اگر از ExecuteReader استفاده کردی میتونی اینطوری داخل dataTable قرار بدیش :

dt.Load(sqlCommands.ExecuteReader())

بعد یه نکته ی دیگه رو به شما بگم که اصلا جالب نیست بانک رو از داخل ویژوال استدیو ایجاد کردین . بانک رو باید داخل خود نرم افزار sql server ایجاد کنین بعد با یک ادرس دهی درست تر با اون ارتباط برقرار کنین. بالاغیرتا سورس کد شمارو که دیدم سرگیجه گرفتم . اصلا نمیتونم بگم کجاش مشکل داره . تا حد امکان سعی کردم نحوی نوشتن رو به شما بگم . شاید یه کمکی برای شما باشه .

pamapz
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1395, 13:07 عصر
Public Function DcExecuteDatatable(ByVal commandtext As String ,ByVal Cn As SqlConnection ) As DataTable
If Cn.State = ConnectionState.Open Then
Cn.Close()
End If
Dim sqlCommands As New SqlCommand
Dim reader As New DataTable
sqlCommands.Connection = Cn
sqlCommands.CommandText = commandtext
cn.open()

reader.Load(sqlCommands.ExecuteReader())
cn.close()
Return reader

End Function

یک تابع برات نوشتم میتونی ازش استفاده کنی :
خروجیش از نوع DataTable هست که میتونی باهاش DatagridView رو بارور کنی :

datagridview1.datasource=DcExecuteDatatable("String.....",Con)

sunrisesystem
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 02:09 صبح
با سلام دوستای عزیز من تازه از vb6 کوچ کردم به vb2010.واسه بانک اطلاعاتی با کلی جستجو این کدها را نوشتم اما باز هم این ارور را میده اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم
140109:متفکر::متفکر:

golestani
جمعه 10 اردیبهشت 1395, 20:23 عصر
برای تبدیل انواع متغیرها از توابع دیگه ای مانند CTYPE استفاده کنید.