PDA

View Full Version : حرفه ای: مزایا و معایب استفاده از کامپوننت تلریک در asp

roya_es
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 06:40 صبح
با سلام
دوستان لطفا یه راهنمایی کنید که مزایا و معایب استفاده از کنترل های تلریک یا DEVEXPRESS چیا هستن؟
منظورم اینه که آیا باعث سنگین شدن صفحات نمیشن یا اینکه توی سرعت بارگزاری و لود اون ها و در کل روی عملکرد سایت تاثیری ندارن؟
دلیل سوالم اینه که هرچقدر سرچ کردم کسی مورد خاصی را ذکر نکرده بود اما اکثرا وب سایت هایی که دیدم از تلریک و کامپوننت های مشابه ش استفاده نکرده بودند.
لطفا دوستانی که تجربه استفاده ازش را توی پروژه های نسبتا بزرگ با حجم دیتای بالا را دارند راهنمایی کنند.
مرسی پیشاپیش

parsaei
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 07:02 صبح
من توی پروژه ام استفاده کردم و مشکلی نیست. سرعت لود عادیه.
خوبیش اینه که کار کردن با این کامپوننت ها نتیجه کار را حرفه ای تر کرده و توسعه را سریعتر می کند.
موفق باشید

roya_es
پنج شنبه 28 مرداد 1395, 16:28 عصر
واقعا یعنی اینقدر این سوال سخت ومبهم بوده که هنوز هیچ جواب مشخصی براش نبوده؟:ناراحت::ناراحت::نارا ت::ناراحت::ناراحت:

malloc
پنج شنبه 28 مرداد 1395, 17:46 عصر
واقعا یعنی اینقدر این سوال سخت ومبهم بوده که هنوز هیچ جواب مشخصی براش نبوده؟:ناراحت::ناراحت::نارا ت::ناراحت::ناراحت:

سوالی نپرسیدید شما .... دقیت کنید شما نظر خواهی کردید..... چون مزایا و معایب همچین کامپوننتی بسته به پروژه ای که دارید میتونه متفاوت باشه ... من به شخصه بنظرم اون سنگینی که به پروژه تحمیل میکنه نمیصرفه که بخوام ازش استفاده کنم .

(پاسخ به سوال و یا نظر خواهی هم وظیفه نیست)

bomb23
شنبه 30 مرداد 1395, 07:52 صبح
سلام
چند تا نکنه در استفاده از کامپوننت ها قابل ذکر هستش:
1) به احتمال خیلی قوی همه ایرانیا از نسخه کرک این کامپوننت ها استفاده میکنند. اینکه چه آثاری داره استفاده از این نسخه های کرک شده به پای استفاده کننده هستش. مورد داشتیم در اثر استفاده از devexpress کرک روی سرور کانادا کلا سرور طرف بن شده!
2) تمامی قابلیت هایی که کامپوننت ها دارند رو خودتون میتونید پیاده سازی کنید.
3) تعداد زیادی محدودیت و باگ در کامپوننت ها وجود داره که استفاده از اونها قطعا شما رو توی درد سر میندازه.
4) از آدما حرفه ای مخصوصا در بخش وب انتظار میره بدون استافده از هیچ کامپوننتی و با استفاده از ابزار طراحی وب مثل css و js کارکردهای کامپوننها رو پیاده سازی کنند.
5) در پروؤه های بزرگ کامپوننتها به شما سرعت در طراحی زیبا میدند ولی قطعا در بخش هایی از پروژه به مشکلات جدی خواهید خورد و پیش خودتون میگید کاشکی خودم کد میزدم!

roya_es
جمعه 05 شهریور 1395, 00:20 صبح
مرسی از دوستان بابت پاسخ ها..مچکرم