PDA

View Full Version : سوال: مشکل با اینر جوین لطفا راهنمایی کنید

مبتدی2
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 08:28 صبح
سلام دوستان من یک جدول یوزر دارم که مطالب در ان قرار دارند ویک جدول کامنت که نظرات مربوط به مطالب در ان جای گرفته اند که البته دارای یک کلید خارجی است که همان آیدی مطلب مربوطه می باشد من در صفحه ای که مطالب را نشان می دهم تعداد نظرات را هم نشان می دهم که با ایننر جوین این کار را کردم یعنی همه فیلد ها از جدول یوزر وکانت فیلد مربوط به نظرات از جدول کامنت :گریه:رو درخواست کردم که جواب هم داد ولی اگر مطلبی نظر نداشته باشد کلا کوئری آن مطلب را بر نمی گرداند در صورتی که من میخاهم عدد صفر را برگرداند چکار کنم ؟

H:Shojaei
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 08:41 صبح
کو کوئری که زدین!

plague
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 08:45 صبح
0 رو خودت تولید کن ! حتما که نباید کوئری تولیدش کنه
با یه if ساده بررسی کن اگه کوئریت خالی بود 0 بنویس در غیر اینصورت کانت کن

مبتدی2
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 08:51 صبح
select count (comment..text_nazar),user.* from comment inner join user on comment.f_id=user.id group by comment.text_nazar

چهارشنبه 25 فروردین 1395, 09:13 صبح
select count (comment..text_nazar),user.* from comment inner join user on comment.f_id=user.id group by comment.text_nazar
select coalesce(count (comment..text_nazar),0),user.* from comment inner join user on comment.f_id=user.id group by comment.text_nazar
یه چیزی رو هم من متوجه نشدم این که اگر مطلبه محتوا چرا اسم جدول userه؟!!

مبتدی2
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 09:16 صبح
دم شما گرم لطف کردید

مبتدی2
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 09:19 صبح
همین طوری ...

چهارشنبه 25 فروردین 1395, 09:44 صبح
گفتم یه وقت مشکل ساختاری نداشته باشید مثلا پست رو تو جدول یوزر داشته باشید :D

plague
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 12:49 عصر
if رو توی کوئری نمیزارن !
شما میگی وقتی نباشه کوئری خالی برمیگرده
منم میگم شرط بزارید اگه کوئری خالی بود 0 چاپ کنید برای تعداد ... در واقع شرط رو باید روی نتیجه ای که کوئری برمیگردونه بزارید

چهارشنبه 25 فروردین 1395, 18:49 عصر
وقتی جوین بزنید(البته به نوع جوین هم بستگی داره فک کنم!) اگر یک جدول مطلبی نداشته باشه و جدول دیگه داشته باشه کلا چیزی برگردونده نمیشه مگر این که خودتون بهش بگین به جای جدولی که هیچی نداره یه مقداری برگردونه...
و ایشون هم گفتن که وقتی جدول خالی باشه کلا هیچی نمیاره پس راهش همینه که واسش شرط بذارن!