PDA

View Full Version : امینت در آردوینو

aqm176
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 11:44 صبح
سلام و خسته نباشید و خدا قوت.
میخواستم ببینم من میتونم بردم رو طوری امنش کنم که کسی دیگه ای نتونه با وصل کردن سیستمش به برد، نتونه اونو دستکاری نکنه؟

bax998
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 17:52 عصر
سلام من هم دقیقاَ‌همین سوال رو داشتم !
کمی سرچ کردم و توی یک سایتی دیدم که نوشته بود برنامه هایی که برای آردوینو نوشته میشه باید open source باشه !! این حقیقت داره‌؟
و یک سوال دیگه اینکه آیا میشه برای کار های تجاری از آردوینو استفاده کرد ؟ و اصلاَ‌به صرفه هست یا نه ؟ (مثال میزنم برای ساخت دستگاه های حضور و غیاب، خانه هوشمند و ...)
با تشکر و پوذش به خاطر سوال کردن در تاپیک شما :لبخند:

aqm176
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 00:59 صبح
سلام من هم دقیقاَ‌همین سوال رو داشتم !
کمی سرچ کردم و توی یک سایتی دیدم که نوشته بود برنامه هایی که برای آردوینو نوشته میشه باید open source باشه !! این حقیقت داره‌؟
و یک سوال دیگه اینکه آیا میشه برای کار های تجاری از آردوینو استفاده کرد ؟ و اصلاَ‌به صرفه هست یا نه ؟ (مثال میزنم برای ساخت دستگاه های حضور و غیاب، خانه هوشمند و ...)
با تشکر و پوذش به خاطر سوال کردن در تاپیک شما :لبخند:

قربان شما.
سلام.
تا یه حدی میتونم بعضی از سوالاتتون رو جواب بدم.
برای کارهای تجاری هم استفاده میشه، البته اگه تحت نظر یه سازمان باشید یا حداقل یه دانشگاه، خیلی بهتر هم میشه.
به صرفه به صرفس، شما فرض کن میری یه برد میخری 20 تومن، از طرفی تا حد بسیار زیادی نویزپذیره، و اقسام مختلف رو در خودش داره، ولی خودت بخوای بخری شاید از 20 تومن هم رد بشه، جالبیش اینجاس که فقط قیمت نیس، وقتتم تلف میشه.

خود برد اپن سورس هستش، اما من سرچ کردم دیدم میتونیم کارایی انجام بدیم:
1. روی میکرو سمباده بکشیم.
2. لحیمش کنیم، ینی سوکت رو برداری از روی برد و میکرو رو لحیم کنی
3. بوت لودر میکرو رو، بسوزونی یا از بین ببریش، خود نرم افزار آردوئینو با یک کابل رابط(کابلی حدا از کابل خودش) انجام میده.
4. لاک کردن میکرو(که با دستورات سی یا خود آردوئینو قابل برنامه ریزیه.)

اینو بهت بگم که شما میتونی بعد از اینکه پروژه رو ساختی و خواستی بفروشیش، باید به فکر توسعش باشی و پشتیانی براش در نظر بگیری، لذا پشتیبانی باعث میشه امنیتش رو تا حدی تامین کنی.
اینم بهت بگم که راههای امنیتی خیلی زیادی هست که میشه روشون پیاده سازی کرد.

ولی دلتو صابون نزن: امن ترین دستگاه خانه هوشمند که اپل میخواست بزنه هم به قول خودش قابل هک بود.

bax998
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 03:13 صبح
ولی دلتو صابون نزن: امن ترین دستگاه خانه هوشمند که اپل میخواست بزنه هم به قول خودش قابل هک بود.

ممنون از شما
اون که 100%
اما اینکه طرف برد را با usb وصل کنه به کامپیوتر و کد ها رو ببینه، یا بدتر از اون مجبور باشیم اپن سورس کار کنیم با اینکه کد ها قابل هک باشن زمین تا آسمون متفاوت هست :لبخند:

aqm176
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 10:51 صبح
ممنون از شما
اون که 100%
اما اینکه طرف برد را با usb وصل کنه به کامپیوتر و کد ها رو ببینه، یا بدتر از اون مجبور باشیم اپن سورس کار کنیم با اینکه کد ها قابل هک باشن زمین تا آسمون متفاوت هست :لبخند:
قربونت صد در صد:لبخند: