PDA

View Full Version : مبتدی: برنامه نویسی با کنسول یا فرم ویژوال

mohamad0098
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 12:41 عصر
سلام خدمت همه اساتید..بنده یه سوالی داشتم و اون اینکه برای یادگیری عملی سی شارپ باید از محیط کنسول استفاده کنم یا محیط فرم ها...چون خیلی ها فقط بدون ذکر دلیل میگن با کنسول تمرین کن از طرف دیگه بعضیا هم میگن کنسول برای کارهای فوق حرفه ای یا صرفا جنبه آموزشی داره و آخر سر همه سراغ ویژوال میرن حالا نظر شما چیه ؟

ciavosh
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 13:02 عصر
علت این که میگن با کنسول شروع کن اینه که اگر با فرم شروع کنی درگیر مسایل GUI (رابط کاربری)‌ میشی و تمرکز روی مسایلی که داری روش تمرین میکنی مثل الگریتمها سخت میشه. البته این موضوع سلیقه ای هست شما قاعدتاً از روی کتابی، توتریالی چیزی شروع می‌کنی که طبق همون میری جلو و نباید نگران این موضوع باشی.

اگر منظور از ویژوال، ویژوال استادیوی مایکروسافت هست این نرم‌افزار قابلیت ساخت برنامه‌های هم کنسول و هم فرم رو داره.

mohamad0098
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 13:13 عصر
علت این که میگن با کنسول شروع کن اینه که اگر با فرم شروع کنی درگیر مسایل GUI (رابط کاربری)‌ میشی و تمرکز روی مسایلی که داری روش تمرین میکنی مثل الگریتمها سخت میشه. البته این موضوع سلیقه ای هست شما قاعدتاً از روی کتابی، توتریالی چیزی شروع می‌کنی که طبق همون میری جلو و نباید نگران این موضوع باشی.

اگر منظور از ویژوال، ویژوال استادیوی مایکروسافت هست این نرم‌افزار قابلیت ساخت برنامه‌های هم کنسول و هم فرم رو داره.

حالا جدای از جنبه آموزشی و قویتر شدن پایه کلا محیط کنسول کاربرد خاصی داره تو برنامه هامون یا نه؟ یعنی برنامه ای هست که فقط مجبور به استفاده از کنسول باشیم ؟

ciavosh
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 13:37 عصر
کنسول یا فرم مربوط به ارتباط برنامه با کاربر میشه و ارتباطی با قابلیتهاش نداره. لیکن ممکن است در محیطهایی که تسهیلات رابط گرافیکی نداریم مجبور به استفاده از محیط متنی باشیم که این موضوع در مورد سی شارپ صادق نیست. محیط متنی دات نت با محیط متنی برنامه‌های بومی یا Native تفاوت دارد.

mrprestige
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 13:38 عصر
سلام خدمت همه اساتید..بنده یه سوالی داشتم و اون اینکه برای یادگیری عملی سی شارپ باید از محیط کنسول استفاده کنم یا محیط فرم ها...چون خیلی ها فقط بدون ذکر دلیل میگن با کنسول تمرین کن از طرف دیگه بعضیا هم میگن کنسول برای کارهای فوق حرفه ای یا صرفا جنبه آموزشی داره و آخر سر همه سراغ ویژوال میرن حالا نظر شما چیه ؟

سلام دوست من وقتت بخیر ، دلیل اینکه اول باید با کنسول کار کنی اینه که با نحوه نوشتن توابع و دستورات آشنا شده با متغییر ها نوع های داده ای یا بهتر بگم نحوه کد نویسی با سی شارپ دستت بیاد و در نهایت اگه خوشت اومد میتونی وارد محیط ویژوال VS بشی و اونجا با یه ابزار های بیشتر و در واقع یه محیط متفاوت تری رو به رو میشی و اینم بگم یه تفاوت نه چندان بزرگ هم تو کد نویسی دو محیط هست و اینکه درباره اینکه فرمودی بعضیا میگن محیط کنسول برای کار فوق حرفه ای هست مثلا منظورش در چه رابطه ای و زمینه ای فوق حرفه ای هست ؟؟!! این جمله بنظرم خیلی مبتدیانه هست و اینکه کنسول صرفا جنبه آموزشی داره رو تایید نمیکنم برنامه نویسی رو از محیط کنسول شروع میکنیم برای اینه که همونطور که عرض کردم با روش و اصول کد نویسی آشنا بشیم کنسول فقط برای آموزش نیست . امیدوارم تونسته باشم راهنمایی کرده باشم و سعی کردم تا حد امکان از کلمات تخصصی استفاده نکنم تا راحتر متوجه شی و اینکه بگم اولویت اول این نیس از کجا و چجوری برنامه نویسی کنی اولویت اینه که همت کنی و به خدا توکل کنی و شروع کنی . موفق باشی

یا علی