PDA

View Full Version : مبتدی: امنیت مخفی کردن دکمه و اشیا

parsaei
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 13:00 عصر
با سلام
یه سوال چند وقته برام پیش اومده!
اگر من بخوام در asp.net امکانی را از کاربر بگیرم آیا مخفی کردن دکمه و اشیا مربوط به انجام آن کار از دسترش کفایت میکنه؟ مثلا اگه امکان ذخیره را بخوام بگیرم، دکمه visible دکمه save را false کنم کافیه؟
آیا این کار امنیت دارد و اینکه شخص نمیتونه دکمه را شبیه سازی کند؟
ضمنا من با زبان c# کار میکنم.

تشکر از دوستان و مهندسان بزرگوار

kamranetemadi
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 15:22 عصر
فقط مخفق کردن دکمه هیچ دردی رو دوا نمیکنه
شما باید با برسی سطح دسترسی در کدهاتون، جلوی این کار رو بگیرید
علاوه بر این با کمی تکنیک خرج کردن میتونید کلا دکمه رو برای افرادی که نباید تولید نکنید

ahmad156
جمعه 27 فروردین 1395, 06:01 صبح
توی امنیت برنامه هیچ وقت به Client تکیه نکنین.مخفی کردن کنترل راحت قابل دور زدنه

maxpayn2
شنبه 28 فروردین 1395, 03:47 صبح
توی امنیت برنامه هیچ وقت به Client تکیه نکنین.مخفی کردن کنترل راحت قابل دور زدنه

Disable کردن چی ؟

parsaei
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 12:42 عصر
نه آقا منطورم display = none نیست. اینطوری که راحت میتونه مجدد با یه css فعالش کنه.
منظورم visible = false هست اینطوری asp کد اون دکمه را تولید نمی کنه و سمت کلاینت هم اثری از اون کلید و کدهای مربوطه اش وجود نخواهد داشت.

bomb23
سه شنبه 07 اردیبهشت 1395, 01:56 صبح
نه آقا منطورم display = none نیست. اینطوری که راحت میتونه مجدد با یه css فعالش کنه.
منظورم visible = false هست اینطوری asp کد اون دکمه را تولید نمی کنه و سمت کلاینت هم اثری از اون کلید و کدهای مربوطه اش وجود نخواهد داشت.
سلام
شما اگه visible رو false کنی درسته چیزی رندر نمیشه ولی کاربر میتونه با فایرباگ به محتوای html شما یه دکمه اضافه کنه submit داشته باشه.