PDA

View Full Version : راهنمایی برای تعیین مقدار فضای فایل پیوست

/mehdi/
شنبه 28 فروردین 1395, 14:24 عصر
سلام
سلام من روی یه سایت جامعه مجازی کار میکنم و میخوام برای هر کاربر یه مقدار فضا تایین کنم مثلا هر کاربر 10 مگابایت بهش فضا داده بشه برای اپلود عکس موزیک و....
من چطور میتونم برای یک کاربر میزان فضای اپلود فایل مشخص کنم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید به چه صورت باید عمل بشه / و ایا این کار رو میشه انجام داد یا خیر ؟ و اینکه همچین پلاگین و یا افزونه ای هست که بشه با تغییر دادنش به سایت وصل کنم ؟

H:Shojaei
شنبه 28 فروردین 1395, 18:02 عصر
بله میشه کافیه هر فایلی که کاربر آپلود میکنه رو حجمش رو جایی ذخیره کنید یا جمع کل حجم فایلهایی که داره رو تو سطر خودش تو جدول کاربری جایی ذخیره بشه و هروقت که کاربر خواست آپلود جدید داشته باشه اول چک کنید جمع حجم این فایل با حجم فایلهایی که آپلود کرده و ذخیره کردین عددش رو بیشتر از 10 نشه و ادامه ماجرا...

مهرداد سیف زاده
شنبه 28 فروردین 1395, 18:07 عصر
هم روی سطح دیسک میتونید کنترل کنید. هر کابر یه پوشه unique برای خودش داشته باشه(البته مسیرهای رو باید بر حسب سال و ماه از هم جدا کنید تا تعداد پوشه بر روی دیسک زیاد نشه) و هم میتونید روی بانک کنترل کنید. روی بانک بهتر هست. هر کاربری به فرض ۱۰ مگ فضا داره. هر فایلی رو قبل از اینکه به مسیر کاربر انتقال پید کنه میسنجید. اگر قابل به اضافه حجم فایلهای قبلی از ۱۰ مگ بیشتر شد پس انتقال نمیدید ولی اگر کم تر بود انتقال میدید. بعد از انتقال بانک رو update مکینید. که این کاربر تا الان مثلا ۵ مگ ذخیره بر روی فضای شخصی داشته. همچنین بهتر هست هر فایلی که در پوشه کاربر میره، مشخصات فایل بر روی بانک ذخیره بشه و با حذف هر فایل توسط کاربر دوباره بانک update بشه.