PDA

View Full Version : عدم تغییر سایز CheckBox

emad4000
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 16:14 عصر
سلام . من توی برنامه ام یه checkbox تعریف کردم و بعدش new کردم . مشکلی که پیش میاد اینه که طولش همیشه 104 می مونه . Text شو عوض می کنم . AutoSize شم true می کنم ولی طولش (width) همون 104 می مونه و عوض نمیشه . چه جوری می تونم این مشکلو برطرف کنم . ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

ghafoori
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 17:12 عصر
AutoSize شم true می کنم ولی طولش (width) همون 104 می مونه
اتفاقا من وقتی auto size رو false می کنم جواب می دهد و می توانم طول و عرض رو تغییر بدم شما مطمئن هستید

علیرضا مداح
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 19:28 عصر
سلام دوست عزیز
هنگامیکه خاصیت AutoSize بر روی True قرار میگیرد ، سایز کنترل چک باکس به طور خودکار تنظیم میگردد ،در غیر اینصورت شما میتوانید اندازه را تغییر دهید .

emad4000
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 00:50 صبح
اتفاقا من وقتی auto size رو false می کنم جواب می دهد و می توانم طول و عرض رو تغییر بدم شما مطمئن هستید
دوست عزیز . من نمی خوام سایز اونو دستی عوض کنم . می خوام سایز چک باکس به صورت خودکار با توجه به طول Text عوض بشه و من می خوام طول این چک باکس ها رو داشته باشم . ولی طول چک باکس عوض نمی شه و 104 می مونه !!!!!!!!!

علیرضا مداح
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 07:52 صبح
CheckBox1.AutoSize = true

emad4000
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 23:35 عصر
اینکارو کردم
ولی بازم کار نمی کنه

RED-C0DE
جمعه 17 شهریور 1385, 11:15 صبح
فکر کنم سؤالت ئِماد جان یکم نا مفهوم باشه...

emad4000
سه شنبه 21 شهریور 1385, 23:30 عصر
خوب اینم از توضیحات بیشتر ( ضمنا emad به این شکل نوشته میشه --> عماد )
میدونیم که وقتی یه CheckBox روی فرم میاریم هرزمان که متنشو عوض کنیم عرضش (width) هم متناسب با طول رشته ای که به عنوان Text کنارش قرار می گیره عوض میشه و این به خاطر اینه که خاصیت AutoSize ش true ه . و اگه اونو false کنیم width این چکباکس ثابت می مونه و باید دستی عوضش کنیم
حالا من این دستورات رو توی کلاس مربوط به فرمم نوشتم

CheckBox my_cb=new CheckBox();
my_cb.AutoSize = true;
my_cb.Text="Emad 4000 BarnameNevis.org";

ولی طول - width - این چکباکس 104 می مونه و هرچی Text شو عوض کنم فرقی نمی کنه

اگه چیزی نامفهوه بگو توضیح بدم :لبخند: