PDA

View Full Version : مشکل افزایش تعداد ارتباطات در جداول اکسس

mahdi.sagga
دوشنبه 30 فروردین 1395, 19:02 عصر
سلام خدمت کلیه دوستان

آقا من یک جدول اصلی دارم و حدود 40 تا جدول فرعی که همه این 40 جدول باید به جدول اصلی وصل بشن . مشکل این جاست که جدول اصلی فقط به 32 تا جدول فرعی وصل میشه و برای بقیه خطا میده و وصل نمیشه . ایا راهی برای افزایش تعداد ارتباطات هست؟ توی تنظیمات اکسس هم گشتم ولی گزینه ای در این خصوص نتونستم پیدا کنم . یا شایدم جاشو بلد نیستم . لطفا کمک:ناراحت:

mahdi.sagga
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1395, 17:16 عصر
از آنجایی که جوابی به این مشکل داده نشده به این نتیجه میرسم که این مساله لاینحل می باشد . از مدیر بخش خاهش میشه این تاپیک رو حذف نماید تا مثل سایر تاپیک های بی پاسخ این تالار تلمبار نشه .

e601
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1395, 08:38 صبح
سلام خدمت کلیه دوستان

آقا من یک جدول اصلی دارم و حدود 40 تا جدول فرعی که همه این 40 جدول باید به جدول اصلی وصل بشن . مشکل این جاست که جدول اصلی فقط به 32 تا جدول فرعی وصل میشه و برای بقیه خطا میده و وصل نمیشه . ایا راهی برای افزایش تعداد ارتباطات هست؟ توی تنظیمات اکسس هم گشتم ولی گزینه ای در این خصوص نتونستم پیدا کنم . یا شایدم جاشو بلد نیستم . لطفا کمک:ناراحت:

در اکسس حداکثر تعداد ارتباطی که میتونید برای هر جدول تعریف کنید حداکثر 32تا ارتباط هست. اگر به تمام 40 رابطه نیاز دارید باید راه دیگری بیندیشید.

لیست تمام محدودیت های موجود در اکسس را در این صفحه (https://support.office.com/en-us/article/Access-2010-specifications-1e521481-7f9a-46f7-8ed9-ea9dff1fa854) ببینید...

mahdi.sagga
جمعه 03 اردیبهشت 1395, 10:11 صبح
ممنون از پاسخ شما دوست گرامی. ولی دو سوال؟
1-آیا راهی هست که بشه هم زمان از دو تا دیتابیس اکسس استفاده کرد؟ یعنی 20 تا از جداولم رو توی دیتابیس اول تعریف کنم و 20 تا جدول دیگم رو تو دیتابیس دوم و موقع ورود اطلاعات به جدول اصلیم تو دیتابیس اول اطلاعات هم زمان تو جدول اصلی دیتابیس دوم هم ذخیره بشه.

2-آیا دیتابیسی وجود دارد که بتونه همزمان توی محیط شبکه ، هم روی ویندوز 10 کار کنه و هم روی ویندوزXP و از طرفی کار کردن با اون به راحتی و سادگی محیط اکسس باشه. از انجایی که اکسس فابلیت کار تو هر دو محیط ویندوز10و XP رو داشت من هم انتخابش کردم ولی متاسفانه اکسس در تعداد ارتباطات محدودیت داره.
با تشکر

e601
جمعه 03 اردیبهشت 1395, 10:18 صبح
پاسخ هر دو سوال شما استفاده از روش طراحی back-end/front-end هست.
اگر با این مقوله آشنایی ندارید بیشتر توضیح بدم...

mahdi.sagga
شنبه 04 اردیبهشت 1395, 02:50 صبح
ممنون از راهنمایی شما جناب e601
بنده طبق راهنمایی شما تاپیکهای مربوط به back-end/front-end رو مطالعه کردم .
http://barnamenevis.org/showthread.php?64949-درباره-back-end-و-front-end
http://barnamenevis.org/showthread.php?51058-لینک-اکسس-با-اکسس&highlight=Relink
ولی تو این تاپیکها کسی جدولها رو دو تیکه نکرده. آیا با روش فوق این کار امکان پذیر هست، به طوری که موقع جستجو کردن و گزارش گیری تو برنامه این دو تیکه شدن جداول مشکلی ایحاد نکنه و برنامه اتوماتیک تشخیص بده که اطلاعات درخواستی تو کدوم دیتابیسه.

و سوال آخر آیا تو ویرایش جدید آفیس2016 مایکروسافت تعداد ارتباطات رو توی اکسس همون 32 تا گذاشتن و افزایشش ندادن؟
چون لینک بالایی شما مربوط به اکسس 2010 بود . این سوال رو پرسیدم. با تشکر

e601
شنبه 04 اردیبهشت 1395, 05:40 صبح
ولی تو این تاپیکها کسی جدولها رو دو تیکه نکرده. آیا با روش فوق این کار امکان پذیر هست، به طوری که موقع جستجو کردن و گزارش گیری تو برنامه این دو تیکه شدن جداول مشکلی ایحاد نکنه و برنامه اتوماتیک تشخیص بده که اطلاعات درخواستی تو کدوم دیتابیسه.
ببینید back-end شما هم میتونه یک فایل باشه هم چند فایل. یعنی شما میتونی 20تا جدول رو توی یک فایل بذاری و 20تا رو توی فایلی دیگر. بعد در فایل front-end تمام 40تا جدول رو به این 2 فایل back-end لینک میکنی. از این به بعد شما در فایل front-end با این جداول بصورت معمول رفتار میکنی (یعنی انگار این فایلها در خود فایل front-end ساخته شده اند.) زمان ذخیره سازی یا فراخوانی اطلاعات، خود اکسس تشخیص میده که باید کدوم فایل back-end رو استفاده کنه.
البته مطمئن نیستم که این روش هم بتونه محدودیت 32 ارتباط رو حل کنه ولی تنها راهی که میشه بهش امیدوار بود همینه. شما کمی باهاش تست کنید ببینید نتیجه چی میشه.
ولی در هر صورت یادتون باشه معماری back-end/front-end بهترین و بهینه ترین روش طراحی در اکسس هست. مخصوصا برای بروز رسانی های بعدی نرم افزار که کار شما رو راحت میکنه و هر تغییری در ظاهر برنامه بدید فقط کافیه فایل front-end جدید جایگزین نسخه قبلی بشه بدون اینکه کاری به اطلاعات ثبت شده داشته باشید. ضمن اینکه مزایای خوبی هم برای برنامه های تحت شبکه داره که مورد سوال شما هم بود.

و سوال آخر آیا تو ویرایش جدید آفیس2016 مایکروسافت تعداد ارتباطات رو توی اکسس همون 32 تا گذاشتن و افزایشش ندادن؟
چون لینک بالایی شما مربوط به اکسس 2010 بود . این سوال رو پرسیدم. با تشکر
خیر در اکسس 2016 هم این محدودیت برقراره.
این لینک (https://support.office.com/en-us/article/Access-2016-specifications-0cf3c66f-9cf2-4e32-9568-98c1025bb47c) را ببینید...