PDA

View Full Version : سوال: الگوریتم در ++c

mohammadrezas-v
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1395, 12:01 عصر
با عرض سلام :
دوستان سوال من اینکه : الگوریتم یه عدد مثلا "565 " و ... یا هر عدد دیگری چی هستش که بشه فهمید این عدد چند زوج و چند فرد داره ؟
(مثلا در عددی که بالا گفتم 6 زوج هستش و دو تا 5 فرد هستن) .
سوال دوم اینکه من با الگوریتم ها مشکل دارمم کسی از دوستان منبعی برای الگوریتم میشناسه معرفی کنه !؟
مثلا الگوریتم این سوال یک رو نمیدونستم و چیزای مشابه با این رو ...
ممنون

LinuxBox
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1395, 18:12 عصر
دوست عزیز الگوریتم ها ثابت نیستند که شما به دنبال حفظ کردنشون باشید و باید خودتون از روی صورت مسئله الگوریتم مناسب رو طراحی کنید.
در مورد الگوریتم سوال اول شما ابتدا باید عدد مورد نظرتون رو تک تک ارقامش رو بدست بیارید و با یه حلقه ساده زوج یا فرد بودن اون عدد رو تشخیص بدید.
برای بدست آوردن تک تک ارقام ساده ترین راه برای شما این هست که باقیمانده عدد مورد نظرتون بر 10 رو بدست بیارید که میشه رقم یکان عدد اصلی و در مرحله بعد عدد اصلی رو به 10 تقسیم کنید و دوباره باقیمانده عدد جدید رو بر 10 محاسبه کنید که رقم بعدی بدست میاد.
while (num>0)
{
int temp = num % 10;
if (temp % 2 == 0)
{
//زوج
}
else
{
//فرد
}
num = num / 10;
}

mohammadrezas-v
جمعه 03 اردیبهشت 1395, 12:21 عصر
در مورد این جملتون باید بگم "دوست عزیز الگوریتم ها ثابت نیستند که شما به دنبال حفظ کردنشون باشید و باید خودتون از روی صورت مسئله الگوریتم مناسب رو طراحی کنید. " اینکه یه الگوریتم رو چطور طراحی کنیم باید بگم خدمتتون که من هنوز ترم دوم هستم واشنایی چندانی با چگونگی طراحی اونها ندارم . و سر این ماجرا هستش که پرسیدم چطور باید الگوریتم رو یاد بگیرم ... من رشتم آی تی هستش . اگر حرفی هم دارین لطفا قید کنین تا استفاده کنیم . ممنون