PDA

View Full Version : ایجاد پست در لیبل

rooterror
شنبه 04 اردیبهشت 1395, 10:54 صبح
چرا اصلا نحوه قرار دادن پست داخل سایت آموزشش تو اینترنت نیست ؟

یعنی اینقدر کاره ساده ای که آموزش نداره ؟

خب حالا بگذریم .
__________________________________________________ __
من تنها کاری که میخوام انجام بدم اینکه که یک صفحه دارم با یک لیبل حالا یا چندتا اگه مورد نیاز بود

میخوام هر وقت تو دیتابیس اطلاعات درج کردم تو لیبل خونده بشه

مثلا نمیخوام وقتی اطلاعات جدیدی درج کردم قبلی پاک بشه و جاش درج بشه

میخوام پشت سر هم بخونه و سطر به سطر پایین بره مطالبم

اگر کسی نحوه ساختشو بلد لطفا با کد برام توضیح بده یا اینکه نمونشو بزاره

مرسی

علیرضا5
شنبه 04 اردیبهشت 1395, 18:51 عصر
متاسفانه به نظر می رسه دوستان چندان تمایلی به پاسخگویی ندارن
چرا نمی دونم
امیدوارم این وضع عوض بشه

دوست عزیز منم هم این مشکل رو دارم
تا یه جاییش رو تونستم حل کنم ولی باقیش روم موندم
این تایپک رو ببین (http://barnamenevis.org/showthread.php?520743-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%BE%D8%B3%D8%AA)
در این مورد به جای لیبل یک Literal1 در صفحه بذار

maxpayn2
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 03:23 صبح
سلام . میتونی از ریپیتر استفاده کنی . تمپلیت مورد نظر رو ببهش بدی و وصلش کنی به جدولی از دیتابیس که پست ها اونجا ثبت میشن . البته اگه میخوای یه چیزی شبیه وبلاگ یا فروم داشته باشی فکر کنم از کد های آماده استفاده کنی خیلی راحت تر و سریعتر و بدون دردسر به نتیجه میرسی . قبلا آقای کرامتی yetanotherfroum رو پیشنهاد میکردن (اسمش رو مطمئن نیستم که درست نوشته باشم)

rooterror
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 04:22 صبح
من فکر میکنم این یه سیستم مدیریت محتواس

http://aftab.cc/article/925

زیاد به کاری که میخواییم انجام بدیم نمیاد

rooterror
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 05:38 صبح
من الان اومدم از ریپرتر استفاده کردم ولی نتیجه ای نداه هیچیز رو نشون نمیده ، بدون کد اومدم وصلش کردم و مستقیم با میزارد به دیتابیس وصلش کردم

اگه نحوه فراخوانی با کدشو دارید برام بزارید
__________________________________________________ ________________

یک سوال دیگه من الان امدم ویرایشگر Tinymce رو تو پروژم قرار دادم باهاش تو دیتابیس اطلاعات میتونم ذخیر کنمم ولی نمیدونم با چی بخونم ؟ به نظرتون با چی تعامل داره ؟ یعنی رابطه بهتری و نمایش قوی تری داره ؟
یک سوال دیگه من اومدم همین اطلاعاتیو که تو دیتابیس ثبت کردم توی یک لیبل فرخوانی کردم به صورت زیر
:

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
if (!this.IsPostBack)
{
string query = "SELECT Title,text FROM texter";
string conString = ConfigurationManager.ConnectionStrings["constr"].ConnectionString;
using (SqlConnection con = new SqlConnection(conString))
{
using (SqlCommand cmd = new SqlCommand(query, con))
{
con.Open();
using (SqlDataReader sdr = cmd.ExecuteReader())
{
if (sdr.Read())
{
Label1.Text += sdr["Title"].ToString();

Label1.Text += sdr["text"].ToString();
}
sdr.Close();
}
con.Close();
}
}
}

}

ولی فقط سطر اولو نمایش میده میخوام لیبل به هر مقدار سطری که هستو نمایش بده

maxpayn2
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 08:16 صبح
من الان اومدم از ریپرتر استفاده کردم ولی نتیجه ای نداه هیچیز رو نشون نمیده ، بدون کد اومدم وصلش کردم و مستقیم با میزارد به دیتابیس وصلش کردم

اگه نحوه فراخوانی با کدشو دارید برام بزارید

<asp:Repeater ID="Repeater1" runat="server" DataSourceID="EntityDataSource1">
<ItemTemplate>
<asp:Label ID="lblName" runat="server" Text='<%# Eval("Name") %>'></asp:Label>&nbsp;
<asp:Label ID="lblFamily" runat="server" Text='<%# Eval("Family") %>'></asp:Label>&nbsp;(
<asp:Label ID="lblState" runat="server" Text='<%# Eval("State") %>'></asp:Label>)
<asp:Label ID="lblAge" runat="server" Text='<%# Eval("Age") %>'></asp:Label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<asp:Label ID="lblMobile" runat="server" Text='<%# Eval("Phone") %>'></asp:Label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<asp:Label ID="lblEmail" runat="server" Text='<%# Eval("Email") %>'></asp:Label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<br /><br />
<asp:Label ID="lblEducation" runat="server" Text='<%# Eval("Education") %>'></asp:Label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<asp:Label ID="lblSex" runat="server" Text='<%# Eval("Sex") %>'></asp:Label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<br /><br /><br />
<asp:Literal ID="Literal1" runat="server" Text='<%# Eval("Poems") %>'></asp:Literal>
<br /><hr /><br />
</ItemTemplate>
</asp:Repeater>
<asp:EntityDataSource ID="EntityDataSource1" runat="server" ConnectionString="name=RayyanKongereEntities" DefaultContainerName="RayyanKongereEntities"
EnableFlattening="False" EntitySetName="Persons" OrderBy="it.[Family]"></asp:EntityDataSource>

تو کد بالا اون قسمت Poems که تو لیترال نمایش داده میشه با استفاده از CKEditor تو دیتابیس ذخیره شده

یک سوال دیگه من الان امدم ویرایشگر Tinymce رو تو پروژم قرار دادم باهاش تو دیتابیس اطلاعات میتونم ذخیر کنمم ولی نمیدونم با چی بخونم ؟ به نظرتون با چی تعامل داره ؟ یعنی رابطه بهتری و نمایش قوی تری داره ؟

من با Tinymce کار نکردم ولی CKEditor که باهاش کار کردم نتایج ذخیره شدش رو تو Literal به خوبی میتونین نمایش بدین . البته بعید میدونم Tinymce با CKEditor فرقی از این جهت داشته باشه

یک سوال دیگه من اومدم همین اطلاعاتیو که تو دیتابیس ثبت کردم توی یک لیبل فرخوانی کردم ولی فقط سطر اولو نمایش میده میخوام لیبل به هر مقدار سطری که هستو نمایش بده
با لیبل نمیشه . همون Literal بهتره

rooterror
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 09:50 صبح
مرسی واقعا ممنونم نمیدونم چطوری تشکر کنم که تجربیاتت و آموخته ها تونو در اختیار دوستان قرار میدید بدون هیچ چشم داشتی . :قلب:

تشکر بابت راهنماییتون

rooterror
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 10:16 صبح
ببخشید فقط یه سوال دیگه این هست که مثلا من دارم مطالب رو قرار میدم

الان باید جدید ترین مطلب اول از همه قرار بگیره ولی اینطور نیست و میره اخر از همه

باید چکار کرد ؟ تو کد نویسی میشه گفت که از رکورد اخر بخون ؟

maxpayn2
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 10:44 صبح
خواهش میکنم . اون بستگی به کوئری داره که باهاش دیتا رو از دیتابیس میخونین . اون کدی که نوشتم تو قسمت دیتا سورسش یه چیزی داره به نام Order By که اگه رو حالت Desc با برعکس سورت میکنه

http://www.w3schools.com/sql/sql_orderby.asp

rooterror
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 11:00 صبح
امتحانش کردم ولی اینگار کار نمیده تو مثال هایی که زده کار میکنه

کد :
SqlDataAdapter myCommand = new SqlDataAdapter("SELECT * FROM texter ORDER BY text DESC ", myConnection);

از هیچیش ایراد نمیگیره و درست اجرا میشه ولی بر عکس نمیکنه

به نظر شما نوح کدش درست نشوتم ؟

علیرضا5
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 11:33 صبح
"SELECT * FROM [tablename] ORDER BY [filde1] DESC, [filde2] DESC"

rooterror
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 11:59 صبح
متاسفانه این هم برای سورت کردن فایده نداشت

علیرضا5
یک شنبه 05 اردیبهشت 1395, 14:57 عصر
این کد درسته اگه نمیشه احتمالا نوع فیلدی که انتخاب کردید مشکل داره
پیشنهاد میشه یک فیلد بسازید و ماهیتش رو نامبر قرار بدید تا برحسب اون سورت انجام بشه

maxpayn2
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 05:41 صبح
امتحانش کردم ولی اینگار کار نمیده تو مثال هایی که زده کار میکنه

کد :
SqlDataAdapter myCommand = new SqlDataAdapter("SELECT * FROM texter ORDER BY text DESC ", myConnection);

از هیچیش ایراد نمیگیره و درست اجرا میشه ولی بر عکس نمیکنه

به نظر شما نوح کدش درست نشوتم ؟

اون text نوعش چیه ؟

rooterror
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 12:20 عصر
اون text نوعش چیه ؟

نوعش تو دیتابیس ntext هست فکر کنم

maxpayn2
سه شنبه 07 اردیبهشت 1395, 03:37 صبح
نوعش تو دیتابیس ntext هست فکر کنم

به احتمال فراوان مشکل همینه . اگه میخواین پست ها رو به ترتیب جدید یا قدیم تر نمایش بدین بهتره سورت رو بزارین روی آی دی . البته اگه آی دی به ترتیب اختصاص داده میشه

rooterror
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1395, 04:12 صبح
مشکلم خوشبختانه حل شد

الان باید نوع id رو چی انتخاب کنم که به صورت خودکار عدد بده

علیرضا5
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1395, 08:14 صبح
آی دی یا هر فیلد دیگه فرقی نداره مهم نوعشه که باید نامبر باشه
توضیح بیشتر اینکه هر نوعی یکجور سورت انجام میده مثلا در حالت نامبر بعد ۱۰ میشه ۱۱ ولی در حالت تکست بعد از ۱۰ میشه ۱
ضمنا این تایپک موضوعش ایجاد پست بود که برای ما هم سوال بود لطفا اگه به جواب رسیدید توضیح بدید
اگرنه دوستان راهنمایی بکنند

rooterror
جمعه 10 اردیبهشت 1395, 10:15 صبح
منظور شما از نامبر چه نوعی هست ؟ من زیاد اطلاعی در مورد نوع فیلد ها ندارم

راستی یکبار وقتی اومدم اطاعات رو وارد کنم ارور داد که فیلد id , null هست این ارورش هست :

Cannot insert the value NULL into column 'id', table 'Login.dbo.poster'; column does not allow nulls. INSERT fails.
The statement has been terminated.
من میخوام این فیلد به صورت خود کار بدون دخالت با پر شدن فیلد هایی بعدی عدد بگیره

maxpayn2
شنبه 11 اردیبهشت 1395, 03:11 صبح
طبق روال معمول برای هر جدول یک فیلد ID در نظر میگیرن و نوعش رو int میزارن و تنظیم می کنن که به صورت اتوماتیک و متوالی خودش مقدار بده