PDA

View Full Version : حرفه ای: تغییر رنگ یک ستون به صورت 2 رنگه

ebrahim.rayatparvar
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 04:40 صبح
سلام دوستان.

من جدیدا تو یکی از برنامه های اون طرف آبی داشتم کمی کلنجار میرفتم چون از ابزاری که استفاده کرده کامپوننت Devexpress هست با اینکه از ورژن قدیمی داره استفاده میکنه ولی خیلی قوی کار کرده بخوص رو گریدی که عکسش رو براتون میزارم. تو عکس دقت کنید به صورت Master-Detailse گرید خودش رو طراحی کرده که تا اینجا مشکلی نیست نکته جالبش گرید داخلی یا همون Detailse هست که دقت کننین 2 ستون اول که آیکن های مورد نظر رو نشون میدن ولی ستون بعدی متن کاری که انجام داده شده و جلوش با یه رنگ دیده شماره سند رو زده چون دمو بود به این صورت زده.
منم میخوام چنین کاری رو بکنم به نظر شما این به چه صورت 1 ستون متنش رو به 2 رنگ تبدیل کرده؟؟؟
اگه 2 تا ستون باشه همه باید زیر هم بیافتن نه اینکه دقیقا چسبیده به متن قبلی و یکی جلو یکی عقب تو یه راسته نیست.

خیلی باهاش کلنجار رفتم میشه گفت تمام Fromat Rulse های خود گرید رو هم تست کردم ولی از اون امکان هم نتونستم به نتیجه خاصی برسم.

140122

reza_ali202000
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 15:30 عصر
سلام دوست عزیز
شما میتونید از دستورات html استفاده کنید تا بتونید هم رنگ بندی کنید و هم اندازه هر حرف و کلمه رو مدیریت کنید.
http://www.codeproject.com/Articles/997197/DataGridViewHTMLCell-Displaying-HTML-markup-in-a