PDA

View Full Version : انتخاب ورژن php

baidin
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 06:30 صبح
سلام
من جدیدا در زمینه php دارم کار میکنم و مبتدی هستم. مشکلی که با آن روبرو شدم بعضی دستورات در ورژن های بالاتر php منسوخ شده. مانند دستورات mysql که mysqli شده و ...
بعد در هاستینگ cpanel نگاه کردم و امکان انتخاب ورژن php برای طراحان پیش بینی شده.
من در اینترنت که سرچ می کنم داکیومنتهای ورژن های پایینتر php بیشتر هست . سوال این هست که آیا لازم هست که برنامه نویسان از ورژن های بالاتر php استفاده کنند؟
(و یک خواهش که دارم دوستان اگر یک cms ساده یا کدی که کار با بانک اطلاتی (CRUD) با دستورات mysqli دارند لطفا بگذارند. در سایت سرچ کردم متاسفانه پیدا نشد و متاسفانه زمانم زیاد گرفته شده)
متشکرم

leaping
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 06:49 صبح
اولا بهترین ورژن حال حاضر php 5.6 هست به نظرم و از اون استفاده کنید.
برای کار با توابع و دستورات جدید php اولا از سایت php.net و بعدش از w3schools استفاده کنید که عموما همیشه به روز هستند.

baidin
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 07:46 صبح
اولا بهترین ورژن حال حاضر php 5.6 هست به نظرم و از اون استفاده کنید.
برای کار با توابع و دستورات جدید php اولا از سایت php.net و بعدش از w3schools استفاده کنید که عموما همیشه به روز هستند.
متشکرم
من سمپل هایی از اینترنت گرفتم و ورژن php آنها پایینه.آیا وب سایتی وجود داره که کد پی اچ پی ورژن های پایین را بهش بدیم و کانورتش کنه به ساینتکس ورژن بالاتر؟

leaping
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 08:41 صبح
متشکرم
من سمپل هایی از اینترنت گرفتم و ورژن php آنها پایینه.آیا وب سایتی وجود داره که کد پی اچ پی ورژن های پایین را بهش بدیم و کانورتش کنه به ساینتکس ورژن بالاتر؟
دوست عزیز ساینتکس ها تغییر خاصی نکردن توی ورژن های بالاتر, بلکه یه سری از امکانات حذف شده و امکانات جدید جایگزین شده مثل همون mysql که مثال زدین و این دیگه برمیگرده به اینکه خودتون طراحیتون رو سازگار کنید.
البته اطلاع خاصی ندارم که آیا وب سایتی هست اینارو باز تولید کنه از نسخه های قدیمی یا نه

baidin
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1395, 01:58 صبح
با تشکر از زمانی که گذاشتید
من به دنبال یک سمپل(cmsساده) هستم که با php ورژن بالا باشه. در اینترنت هم سرچ کردم ولی با وجود کد های زیاد نتونستم کد مورد نظرم را پیدا کنم
ممنون میشم اگه موردی هست اطلاع دهید