PDA

View Full Version : گفتگو: قوانین serialization داده ها

arman_Delta2002
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1395, 11:49 صبح
با سلام جستجو هایی که انجام دادم نتیجه ای مبنی بر این که ایا قوانینی خواص برای سریالایز و دی سریالایز کردن داده ها وجود داره یا نه به نتیجه ای نرسید و بیشتر تجربی میباشد.
از شما برنامه نویس های محترم خواهشمندم تا تجربیات خودتون رو در این باره با عموم به اشتراک بزارین . با تشکر

مشکلی که من با سریال و دی سریال داده ها خوردم اینه که سریالایز و دی سریالایز داده ها رو یک پروژه من با توابع استاتیک توش انجام میده
پروژه کلاینت کلاس ام رو به وسیله پروژه سریالایزر من سریالایز میکنه
پروژه سرور داده های باینری دریافتی رو میفرسته به پروژه سریالایزر من جهت دی سریالایز کردن ولی خطای زیر رو میده !

همون داده ها رو در یک پروژه تست با یک دکمه سریالایز و دی سریالایز میکنم خطا نمیده !
یعنی نمیشه کراس پلتفرم استفاده کرد !

{"An error occured during the deserialization. Details are in the inner exception."}

Could not load file or assembly 'TripleS, Version=2015.10.24.151, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

arman_Delta2002
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1395, 16:47 عصر
تا جایی که فهمیدم میگه نمیتونم پروژه ویندوز فرمم رو لود کنم در زمان دی سریالایز !
چرا باید در زمان دی سریالایز کردن دی ال ال اسمبلی پروژه سریالایز کننده هم فراخونی یا دیکد بشه !؟

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1395, 19:29 عصر
برای اینکه در دیسریالایز بتوانید از Object بدست آمده استفاده کنید نیاز دارید این آبجکت رو به نوع همان دیتاتایپ مبدا تبدیل(cast) کنید که میبایست همان کلاسی که سریالایز شده در مقصد وجود داشته باشد. برای این کار باید کلاسها و اینترفیس ها و ... کلا هر دیتاتایپ که بین چند پروژه مشترک هستند رو به صورت یک پروژه مجزا از نوع Class Library ایجاد کرده و در پروژه های دیگر(کلاینت و سرور) Add Reference و استفاده کنید.

arman_Delta2002
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1395, 03:41 صبح
قانون 1 : هر کلاس یا داده ای که میخواهد سریالایز یا دی سریالایز شود باید در آن پروژه ها به اشتراک گزاشته شود.