PDA

View Full Version : حرفه ای: کار با ASP.Net MVC در پروژهای بزرگ

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1395, 06:07 صبح
سلام دوستان.
من برنامه نویس WinForm هستم و برای من یک مشتری امده یه کار بزرگی داره ولی فعلا خیلی کار کوچیکشو میخواد تا کم کم تمام امکانات رو بهش اضافه کنم. حالا من 2 تا برنامه نویس دارم که یکی جوملا قالب طراحی میکنه و کامپوننت های مورد نظرش رو خودش میزنه و یکی که اونم برنامه نویس win بود ولی وب کمی کار کرده بود قبلا پروژ های داتشجویی هم انجام میداد ولی الان امده سمت MVC.
پروژه هم اینه که مشتری یه سایت خبری میخواد که متونه تو سایت خبر فرهنگی بزاره و بعد کارکنان هم بتونن داخل مسابقات فرهنگی ثبت نام کنن خودشون پیام بزارن تو سایت از این قبیل کارها.

به نظر شما با MVC کار بشه یا با جوملا(نظر خود من MVC هست که بدها میخوام امکانات بیشتری که میخوام اضافه کنم راحت باشم).
برای کسی که میخواد چنین پروژه ای انجام بده بهتره چه چیزهایی رو مسلط باشه که مطمئن باشم بهش پروژه رو بدم؟؟؟

برای کار کردن با MVC نیازی هست اصلا از کامپوننت هایی مثل Devexpress و Tellrik استفاده کرد؟؟
مزیت و معایت MVC و CMS هایی مثل وردپرس و جوملا چیه؟؟؟

مرسی.

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1395, 06:17 صبح
راستش سوال شما وارد مباحث فلسفی و جنجالی خواهد شد تا فنی . واقعن سوالات شما جواب خاصی نداره. تا وقتی کار شما اهدافتان را جوابگوست و مشتری هم راضی است ، همه چیز خوب است . اگر هدف بلند مدت داشته باشید ، شاید وضعیت فرق کند . کلا جواب مشخصی وجود ندارد.

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1395, 06:21 صبح
من اون همه گفتم که ببینم نظر شما در مورد این سوال ها چیه ؟

به نظر شما با MVC کار بشه یا با جوملا(نظر خود من MVC هست که بدها میخوام امکانات بیشتری که میخوام اضافه کنم راحت باشم).
برای کسی که میخواد چنین پروژه ای انجام بده بهتره چه چیزهایی رو مسلط باشه که مطمئن باشم بهش پروژه رو بدم؟؟؟

برای کار کردن با MVC نیازی هست اصلا از کامپوننت هایی مثل Devexpress و Tellrik استفاده کرد؟؟
مزیت و معایت MVC و CMS هایی مثل وردپرس و جوملا چیه؟؟؟

farhad20x
شنبه 05 تیر 1395, 22:14 عصر
سلام دوست عزیز یه کم برای پاسخ شاید دیر شده باشه ولی بد ندیدم نظرم رو به عنوان برنامه نویس بگم دوستمون درست گفته که جواب دقیق نمیشه داد ولی از دید من شما با mvc راحت تری (نه برتری مطلق) برای تخصص هات هم شما html5 css3 angular jquery ..... و هر چیز دیگری در زمینه طراحی و خوشگلی بلد باشی (در حد متوسط) کارت راه میافته اما هر چی امکانات مشتریت بره بالا باید تخصصات در هر زمینه ای عمقی تر بشه