PDA

View Full Version : سوال: زبان c یا cpp?

dr.zeus
جمعه 10 اردیبهشت 1395, 11:56 صبح
سلام دوستان
من تو انتخاب یکی از این دو زبان برای یادگیری کامل موندم!
کدومو انتخاب کنم به نظرتون؟
برای کار های امنیت و هک ـ توسعه و ساختن برنامه های متن باز ـ روباتیک و هوش مصنوعی ـ سیستم عامل و ...
نظر شما چیه؟
کدوم رو اول یاد بگیرم؟

MoriUrmu
جمعه 10 اردیبهشت 1395, 12:54 عصر
سلام دوستان
من تو انتخاب یکی از این دو زبان برای یادگیری کامل موندم!
کدومو انتخاب کنم به نظرتون؟
برای کار های امنیت و هک ـ توسعه و ساختن برنامه های متن باز ـ روباتیک و هوش مصنوعی ـ سیستم عامل و ...
نظر شما چیه؟
کدوم رو اول یاد بگیرم؟

سلام دوست عزیز
زبان c++ تقریبا کامل شده زبان c هست ، مثلا در C شی گرایی وجود نداشته که در c++ اضافه شده...
به نظر من اول c رو کامل یادبگیرید بعدشم درمدت کمی میتونید زبان C++ رو یاد بگیرید.

mirage0411
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 13:36 عصر
برای این مواردی که عنوان کردید سی پ پ رو یاد بگیرید .دستورات سی و سی پ پ شبیه به هم هستند و چند مورد تفاوت دارند . دستورات سی در سی پ پ قابل اجراست اما سی پ پ در سی خیر .
البته ویژگی بارز علاوه بر شی گرایی اشاره گر هاست .

ASM6502
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 16:57 عصر
اصلا شک نکن مستقیم CPP یاد بگیر
زبان C کلا یه زبان مرده هست و به هیچ دردی نمیخوره وقتت رو باهاش تلف نکن.
برای شروع هم از این دو تا منبع استفاده بکن :
برنامه سازی پیشرفته / دکتر احمد فراهی / انتشارات پیام نور (http://s3.picofile.com/file/7372269993/c_pro_www_funcloob_ir.zip.html)
اصول برنامه نویسی C / کیارش بازرگان (http://maktabkhooneh.org/course/bazargan466)

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 09:43 صبح
اصلا شک نکن مستقیم CPP یاد بگیر
برای شروع هم از این دو تا منبع استفاده بکن :
برنامه سازی پیشرفته / دکتر احمد فراهی / انتشارات پیام نور (http://s3.picofile.com/file/7372269993/c_pro_www_funcloob_ir.zip.html)
اصول برنامه نویسی C / کیارش بازرگان (http://maktabkhooneh.org/course/bazargan466)

چه کسی گفته C مرده ؟! این اطلاعات من در آوردی چیه به خورد ملت میدین!؟!!!!!! به هیچ دردی نمیخوره!؟
یونیکس با سی نوشته شده و حتی اندروید یه مثال دیگه ای ازش هست و یا خود ویندوز و هزاران برنامه دیگه که نصفشون با C توسعه داده شدن ! بدون وجود C حتی ++C هم وجود نداره مگر میشه مرده باشه؟ اگه به درد نمیخورد چرا قابلیت اجرا و کامپایل کد های C در ++C فراهم شده ؟!! لابد فقط ارث بری بوده!؟
پلتفرم ها در بسیاری از جاها تنها از C پشتیبانی میکنند و شما عملا مجبورید در بین کد های سی++ از سی استفاده کنید به طور کلی خیلی جاها نیاز دارید از دستورات C و Assemble استفاده کنید تمامی کلاس های C در ++C موجوده و در خیلی جاها استفاده میشه پس باید این رو در نظر بگیرید هر کدی که در سی++ میزنید عملا بر گرفته شده و تکامل یافته سی هست حالا چون شما با چند تا برنامه ساده آشنا هستید به این نتیجه رسیدید که C مرده و به هیچ دردی نمیخوره!؟ جالبه والله!

حالا اینکه C از OOP پشتیبانی نمیکنه به این معنی نیست که به هیچ دردی نمیخوره ساخت یافته هم مزیت هایی برای خودشون داره که گاهی به اونها نیاز دارید یا نوشتن کرنل و درایور نویسی مواردی هستند که خوره ی C هستند.

درضمن این کتابهایی که معرفی کردید به درد زمان خودش میخوره نه الآن.

ASM6502
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 11:24 صبح
همشهری زیاد جوش نیار واسه سلامتیت ضرر داره! :لبخند:
آقا من حرفم رو پس میگیرم!
الان که خوب فکر میکنم میبینم زبان سی بهترین و کامل ترین زبان برنامه نویسی دنیا هست!
راستی چند تا منبع خوب معرفی بکن که به درد الان بخورن.

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 12:30 عصر
همشهری زیاد جوش نیار واسه سلامتیت ضرر داره! :لبخند:
آقا من حرفم رو پس میگیرم!
الان که خوب فکر میکنم میبینم زبان سی بهترین و کامل ترین زبان برنامه نویسی دنیا هست!
راستی چند تا منبع خوب معرفی بکن که به درد الان بخورن.

منابع بسیاری معرفی کردیم فقط کافیه یه سرچی بزنید.
تاپیک های اعلان و همچنین منابع رسمی و اصلی در اونها معرفی شده.
به دنبال منابع فارسی نباشید چون همشون مرتبط هستن به سالهای قبل از 2000.

negative60
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 14:27 عصر

وقتی‌ در مورد مساله ای اطلاعات کافی‌ ندارید لطف کنید اطلاعات غلطتون رو برای خودتون نگه دارید و به دیگران منتقل نکنید

C و ++C رو نمی‌شه از هم جدا کرد چون تو بیشتر پروژه ها ما هم از توابع و کتاب خونه های C استفاده می‌کنیم و هم از کتاب خونه های ++C و وقتی‌ نیاز باشه پرفورمنس بهتری داشته باشید مجبورید از C استفاده کنید یا به سبک C برنامه نویسی کنید و یا وقتی‌ از توابع API ویندوز استفاده می‌کنید باید به سبک C کار کنید