PDA

View Full Version : سوال: مشکل Debug در Qt

sourcecode
جمعه 10 اردیبهشت 1395, 12:14 عصر
با سلام
من توی کیوت وقتی خطی از کدمو BreakPoint میکنم و اجراش میکنم کامپایلرم روی اون خط متوقف نمیشه یعنی من در خط 20 برنامم یه متغییر x دارم و با زدن f9 اونو breakpoint میکنم تا وقتی کامپایلر به خط 20 رسید وایسه و بهم مقدارشون نشون بده ولی هرچی کردم نشد توی سایتام چیزی نفهمیدم , من چطوری یا چیکار کنم که خطی رو که میخوام رو دیباگ کنم

نسخه کیوت و کامپایلر : qt-opensource-windows-x86-msvc2013_64-5.5.0-rc_2 + Visual Studio 2013

دوستان لطفا اگه میدونین توضیح بدین تا اینکه سایت خارجی معرفی کنین :قلب:

mohammad0773
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395, 06:29 صبح
برای کارایی مثل نشون دادن مقدار بهتره از qDebug() استفاده کرد.نحوه استفاده ازش هم مثل محیط داس هست
qDebug()<<"x ="<<x<<endl;
با این کار هرچیز برای qDebug() دادی در قسمت application output به نمایش در میاد.

negative60
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395, 08:29 صبح
build پروژه رو تو حالت دیباگ بذار بعد F5 بزن !

sourcecode
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1395, 07:25 صبح
با سلام
من توی کیوت وقتی خطی از کدمو BreakPoint میکنم و اجراش میکنم کامپایلرم روی اون خط متوقف نمیشه یعنی من در خط 20 برنامم یه متغییر x دارم و با زدن f9 اونو breakpoint میکنم تا وقتی کامپایلر به خط 20 رسید وایسه و بهم مقدارشون نشون بده ولی هرچی کردم نشد توی سایتام چیزی نفهمیدم , من چطوری یا چیکار کنم که خطی رو که میخوام رو دیباگ کنم

نسخه کیوت و کامپایلر : qt-opensource-windows-x86-msvc2013_64-5.5.0-rc_2 + Visual Studio 2013

دوستان لطفا اگه میدونین توضیح بدین تا اینکه سایت خارجی معرفی کنین :قلب:

برای اینکه دیباگم کار بکنه باید یه نرم افزاری به نام SDK برای نسخه ویندوز دانلود کنم و موقع نصب فقط باید تیک Debug شو بزنم تا کار بکنه