PDA

View Full Version : اجرا بدون نصب

mehdi0020
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 03:17 صبح
سلام
من یه برنامه با دیتابیس اکسپریس 2010 نوشتم
تو شرکتی که هستم امکان نصب برنامه وجود نداره آیا امکانش هست بدون نصب برنامه و اتچ کردن دیتابیس بتونم بین چند سیستم شیر کنم؟
مثلا دیتا بیسم تو یه فضایی کپی کنم و دیتا استرینگ تغییر بدم بعد exe برنامه رو رو هر سیستمی که به این فضا دسترسی داره بتونم اجرا کنم
لطفا کمک کنید ممنون

ahmad.t1100
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 05:10 صبح
سلام
چرا نتونی؟
اصلا قانونش همینه و باد اینطوری باشه
شما هر برنامه ایی نوشتی باید به صورت خودکار نصب و اجرا بشه
حالا بگو کجا مشکل داری تا کمکت کنم

mehdi0020
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 06:37 صبح
سلام
چرا نتونی؟
اصلا قانونش همینه و باد اینطوری باشه
شما هر برنامه ایی نوشتی باید به صورت خودکار نصب و اجرا بشه
حالا بگو کجا مشکل داری تا کمکت کنم
lمن نمیتونم از برنامم setup بسازم و نصبش کنم تنها راهم کپی هستش ایا امکانش هست دیتا بیسم رو یه جایی تو سرور کپی کنم و تو بقیه کلاینت ها ازش استفاده کنم؟
فرض کن دیتا بیسم یه جایی تو سرور کپی کنم بعد یه فایل exe از برنامم بدم کلاینت و بتونم ازش استفاده کنم

ahmad.t1100
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 05:49 صبح
تا جایی که من مشاهده کردم شما نوشتی دیتابیس اکسپرس
خوب همه چیز امادست

محمد آشتیانی
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 07:44 صبح
سلام
به هر حال شما باید Sql Server Express رو یک جا نصب کنید (سیستمی که بعنوان سرور دیتابیس قراره کار کنه)
یک راه دیگه هم هست ، که البته مستلزم صرف زمان بیشتریه ، این راه اینه که برای سیستم سرور از دیتابیس Sqlite استفاده کنید ، اما از اونجایی که Sqlite یک دیتابیس تک کاربره و محلی هست ، باید یک وب سرویس یا WCF سرویس برای دسترسی به دیتابیس بنویسید و کلاینت هاتون برای ارتباط با دیتابیس از طریق این سرویس اقدام کنن.
اینجوری احتمالا نیازتون به نصب نشدن برنامه مرتفع میشه ، اما خب باید زمان پیاده سازی رو در نظر بگیرید و البته مطمئن بشید که آیا Sqlite از نظر حجم دیتا جوابگوی نیاز شما هست یا خیر.

موفق باشید.

mehdi0020
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 08:04 صبح
سلام
به هر حال شما باید Sql Server Express رو یک جا نصب کنید (سیستمی که بعنوان سرور دیتابیس قراره کار کنه)
یک راه دیگه هم هست ، که البته مستلزم صرف زمان بیشتریه ، این راه اینه که برای سیستم سرور از دیتابیس Sqlite استفاده کنید ، اما از اونجایی که Sqlite یک دیتابیس تک کاربره و محلی هست ، باید یک وب سرویس یا WCF سرویس برای دسترسی به دیتابیس بنویسید و کلاینت هاتون برای ارتباط با دیتابیس از طریق این سرویس اقدام کنن.
اینجوری احتمالا نیازتون به نصب نشدن برنامه مرتفع میشه ، اما خب باید زمان پیاده سازی رو در نظر بگیرید و البته مطمئن بشید که آیا Sqlite از نظر حجم دیتا جوابگوی نیاز شما هست یا خیر.

موفق باشید.
سلام ممنون از راهنماییت
امکان نصب رو سرور ندارم شرکت ما از امنیت شبکه بالایی استفاده میکنه آیا میتونم کامپیوتر خودم به عنوان سرور استفاده کنم؟ البته لیمیت هستم و نمیتونم ادمین بیام بالا میشه راهنماییم کنید؟ من دلفی کار میکردم و کلاینت این اولین برنامه با سی شارپ و تحت شبکه هستش اطلاعاتم خیلی ضعیفه

محمد آشتیانی
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 09:38 صبح
سلام
لطفا پست فاقد محتوا ارسال نکنید.

منظور از سرور یک کامپیوتر بود که روی اون Sql Server رو نصب کنید ، حالا کامپیوتر خودتون یا هر سیستم دیگری.