PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت فرم با ظاهر دلخواه

حسین.کاظمی
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 13:32 عصر
سلام

من میخام یه فرم به سبک و سلیقه خودم بسازم مثلا دکمهای بستن،منیمم،ماکسیمم و عنوان فرم و حتی حاشیه های چهار گوشه فرم را خودم بسازم و این امکان را هم به کاربر بدم که بتونه رنگ فرم را خودش انتخاب کنه.میشه راهنماییم کنید در ساختنش یا اگر نمونه هم بهم بدید ممنون میشم.
و یه اشاره ای هم بکنید برای ساختن دیتاگرید به سلیقه خودم و بتونم در پروژه هام ازش استفاده کنم.

توجه: از wpf نمی خوام استفاده کنم فقط از ابزارهای استاندارد خود ویژوال میخام استفاده کنم

ممنونم از همگی

aliramazani
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395, 16:43 عصر
خب فکر کنم کامپوننت هایی مثل تلریک کمکت کنه ولی این کار اگه شدنی هم باشه سرعت و کیفت کار را پایین میاره.
Wpf واسه گرافیک عالیه و باب اینکاره ولی من خودم شخصا برنامه هایی که گرتفیک انچنان لازم ندارن را با همون ویت فرم طراحی میکنم.

حسین.کاظمی
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395, 01:44 صبح
خب فکر کنم کامپوننت هایی مثل تلریک کمکت کنه ولی این کار اگه شدنی هم باشه سرعت و کیفت کار را پایین میاره.
Wpf واسه گرافیک عالیه و باب اینکاره ولی من خودم شخصا برنامه هایی که گرتفیک انچنان لازم ندارن را با همون ویت فرم طراحی میکنم.

سلام دوست عزیز از کامپوننت های آماده هم نمیخام استفاده کنم فقط از ابزار های استاندارد ویژوال میخام استفاده کنم و خودم بهشون استایل و رنگ و لعاب بدم.

کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟

aliramazani
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395, 04:59 صبح
شما باید کنترل شخصی بنویسی.
از دوستانی که کنترلهای شخصی مثل datetimepicker شمسی نوشتن سوال کنید یا فایلهاشونو ببینید

AliFarokhiNia1378
چهارشنبه 16 تیر 1395, 14:12 عصر
سلام ، برای اینکار شما باید dll بسازی. یعنی dll بسازی و داخل dll یک وین فرم قرار بدی. بعد خاصیت formborderstyle (اسمش درست یادم نیست الان) رو روی حالت none قرار بدی. بعد شروع کنی به دیزاین کردن اون فرم. مثلا دکمه close و .... رو خودت بسازی و روی فرم قرار بدی. برای انتخاب رنگ هم توسط کاربر باید property مخصوص برای فرمت بذاری که کار سختی نیست (propery باید از نوع color باشه). من خودم یه زمانی همچین چیزی ساخته بودم ولی مشکلش این بود که قابلیت resize نداشت :( ولی برای برنامه هایی که نیاز به resize کردن نداشت عالی بود. امیدوارم کمکی کرده باشم

barnamenevisjavan
جمعه 18 تیر 1395, 10:57 صبح
سلام دوست عزیز از کامپوننت های آماده هم نمیخام استفاده کنم فقط از ابزار های استاندارد ویژوال میخام استفاده کنم و خودم بهشون استایل و رنگ و لعاب بدم.

کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟
سلام باید یه کلاس بسازی و از کنترل های موجود ارث بری کنی و کل خاصیت هاشون رو طبق نیاز خودت تغییر بدی و جذف و اضافه کنی
این یک نمونه
http://pastebin.com/4Q9gXqkh