PDA

View Full Version : راه حل مناسب برای مقایسه عدد با یک بازه عددی

farnoosh66
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1395, 20:36 عصر
سلام دوستان
در حال حاضر توی پروژم اینکارو میکنم.مثلا اگر نمره =12 یه عمل انجام می دمو اگر نمره =18 بود یه عمل دیگه و الی اخر
حالا مشکلم اینه
1-چطوری میتونم بجای عدد صحیح یه بازه تعریف کنم.مثلا نمره بین 11 تا 14.5 بود این عمل انجام بده
در ضمن مقدار بازه هام داینامیک و توسط کاربر مشخص میشه. این بازه چطوری تو دیتابیسم بزارم و با چه راه حلی بفهمم نمره تو این بازه هست یا نه.
2-در ضمن کاربر زمانی که بازه مشخص میکنه اگر تداخل داشت باید جلوش گرفنه بشه.مثلا اگر یکبار زده 10 تا 12.5 ، دیگه نمیتوته مثلا بگه 12 تا 14.باید بگه 12.6 تا 14

adameh_bahal
جمعه 17 اردیبهشت 1395, 01:54 صبح
سلام دو فیلد حداقل و حداکثر بازه رو در دیتابیس نگه دارید

alireza4474
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 23:44 عصر
سلام اول از همه خواهش میکنم ارامش خودشون رو حفظ کنن

دوم اینکه ابتدا به صورت تئوری برای خودتون یکبار مسئله رو روی کاغذ حل کنید که بفهمین کلا چه حالاتی به وجود میاد

بعد اگه شروطی که قراره مد نظر قرار بدین برای اینکه حالات مورد نظرتون بوجود میاره اینجور بود که "برابر" با مقدار خاص باشن(a==20) میتونین از سوییچ(switch) استفاده کنین اگر نه (a<=19) میتونین از if , else if استفاده کنین.

این نکته رو هم تذکر بدم که اگه کسی لطف میکنه سوالی رو جواب میده از روی لطفه نه وظیفه حتی اگه جواب اشتباه هم میده شما حق نداری اینجوری جوابشونو بدین و حتی باید تشکر کنین چون با اینکه شما رو نمیشناسه برای شما اهمیت و ارزش قائل شده و جواب سوال شما رو داده