PDA

View Full Version : خطا در هنگام تغییر ایتم انتخاب شده combobox

ali_72
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 10:01 صبح
سلام دوستان
زمانیکه در ایتمی در کمبوباکس انتخاب میکنم با این خطا در application output مواجه میشم.
QML Binding: Property 'raised' does not exist on Item.
البته برنامه متوقف نمیشه . ولی سرعت برنامه من نسبت ب مشابه دات نت کم تره و دارم این خطاها ک در قسمت applicatin output میبینم رو برطرف میکنم تا شاید این مسئله بهبود پیدا کنه.

تو نت سرچ کردم ی جاهایی باگ خود Qt 5.5 است ولی من Qt 5.6 نصب کردم ولی فایده ای نداشت.
ممنون میشم راهنمایی کنید

pswin.pooya
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 11:33 صبح
البته برنامه متوقف نمیشه . ولی سرعت برنامه من نسبت ب مشابه دات نت کم تره و دارم این خطاها ک در قسمت applicatin output میبینم رو برطرف میکنم تا شاید این مسئله بهبود پیدا کنه.

1. برنامه رو بصورت Release کامپایل کنید. تا حدود 5 برابر می تونه برنامه سریعتر شه.
2. اگر کد برنامه شما ترکیبی از جاوا اسکریپت و QML هست پایین بودن سرعت خیلی طبیعی هست باید سرعت کمتر باشه. البته به نحوه برنامه نویسی هم خیلی ربط داره.

QML Binding: Property 'raised' does not exist on Item.

این می گه که property (ویژگی) raised وجود نداره. شما باید برای تغییر آیتم از مواردی مثل currentIndex و ... استفاده بکنید.

ali_72
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 12:38 عصر
1.
2. اگر کد برنامه شما ترکیبی از جاوا اسکریپت و QML هست پایین بودن سرعت خیلی طبیعی هست باید سرعت کمتر باشه. البته به نحوه برنامه نویسی هم خیلی ربط داره.

این می گه که property (ویژگی) raised وجود نداره. شما باید برای تغییر آیتم از مواردی مثل currentIndex و ... استفاده بکنید.

ممنون فقط QML است. اصلا استفاده از جاوااسکریپت در برنامه را هنوز بلد نیستم ک استفاده کنم.
نحوه برنامه نویسی :متفکر: نمیدونم برنامه اونقدرا پچیده ای نیست ولی مثلا بازکردن ی فایل xml در دات نت خیلی سریع ولی در این برنامه ک با QStandardItemModel کار کردم خیلی کندتر است.
برای حرکت بین صفحات از pagestack استفاده کردم ک تاخیر قابل لمسی داره.

pswin.pooya
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 15:55 عصر
نحوه برنامه نویسی :متفکر: نمیدونم برنامه اونقدرا پچیده ای نیست ولی مثلا بازکردن ی فایل xml در دات نت خیلی سریع ولی در این برنامه ک با QStandardItemModel کار کردم خیلی کندتر است.[/QUOT+E]

نمی دونم دقیقا چیکار کردید اما باید سریعتر باشه. به هر حال توی حالت release خیلی سریعتر کار میکنه.

[QUOTE] برای حرکت بین صفحات از pagestack استفاده کردم ک تاخیر قابل لمسی داره.

تاخیر می تونه از درایور کارت گرافیکتون هم باشه. مخصوصا اگر انیمیشن داشته باشید. دایورهاتون رو به روز رسانی کنید به احتمال زیاد مشکل حل شه و یا اینکه موتور رندر کردن رو تغییر بدین.

ali_72
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395, 08:51 صبح
1.

من برای تغییر آیتم از رویدادهای onCurrentIndexChanged و onCurrentTextChanged استفاده کردم ولی هنوز این خطا رو دارم. (برای تمام کمبوباکس ها موقع انتخاب یک ایتم)

pswin.pooya
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395, 12:07 عصر
من برای تغییر آیتم از رویدادهای onCurrentIndexChanged و onCurrentTextChanged استفاده کردم ولی هنوز این خطا رو دارم. (برای تمام کمبوباکس ها موقع انتخاب یک ایتم)

شما باید از ویژگی (property) cureentindex استفاده کنید برای تغییر نه رویدادش. مثلا توی کد C++ برای ویجت می نویسید setCurrentIndex(0)