PDA

View Full Version : یک سوال در مورد رابطه سرویس ها و متغیرهای کلاس

ftcris
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 14:35 عصر
سلام
من یه برنامه اندروید دارم که چند تا وضعیت رو داره نشون میده.این وضعیت ها در سرویس داره تغییر میکنه. مثلا فرض کنید یک تکست داریم که چند وضعیت داره شامل 1- شروع سرویس 2- در حال سرویس 3- پایان سرویس 4 - سرویس دچار مشکل شده است
حالا این وضعیت ها داخل فیلدی به نام serviceStatus داخل یک کلاس استاتیک ذخیره می شن. سرویسی هم در برنامه اندروید ایجاد کرده ام که این serviceStatus رو مقداردهی میکنم. یک مشکلی وجود داره که وقتی برای مثال سرویس در حالت شماره دو می باشد و در همین موقع از برنامه خارج می شویم , دکمه بازگشت یا Home را می زنیم و وقتی دوباره به برنامه برمی گردیم دوباره اون تکست به مقدار شروع سرویس برمیگرده. من باید به یک نحوی این متغیر رو ذخیره کنم تا با بستن و باز کردن برنامه اون متغیر به آخرین مقدار خودش تنشیم بشه و در فرم مربوط به اکتیویتی ام ست بشه. لطفا روش استانداردی برای این منظور معرفی کنید.
و یک سوال دیگه این هست که فکر میکنم درصورتیکه فیلدی رو حتی اگر به صورت استاتیک هم در کلاسی تعریف کرده باشم بعد از بیرون اومدن از برنامه , سرویس به اون دسترسی نداره. من باید چکار کنم تا سرویسم همیشه به متغیرهای خاصی که نیاز دارم حالت اونها تغییرکنه و حفظ بشه دسترسی داشته باشه؟
لطفا راهنمایی کنید ممنونم

AliRezaBeytari
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 15:54 عصر
میتونی از Instance State ​استفاده بکنی !!

http://stackoverflow.com/questions/151777/saving-activity-state-on-android