PDA

View Full Version : تبدیل سایت بصورت اکانتی!!!

faranakk
یک شنبه 19 اردیبهشت 1395, 15:37 عصر
سلام خدمت برنامه نویسان عزیز
شاید عنوانی که برای این پست در نظر گرفتم خیلی بد باشه ولی چیز دیگه ای به ذهنم نرسید
راستش من یه سایت دارم که افراد میان داخلش ثبت نام میکنن و بسته به اطلاعاتشون یه امتیاز دریافت میکنن
من این سایت رو برای یه موسسه نوشتم ولی الان چند تا موسسه دیگه هم درخواست دادن
حالا دو راه دارم
1: به هر کدوم یه نسخه مجزا بدم
2: بزارمش روی یه سرور و به هر کدوم یه اکانت بدم
دومی بهتره ولی من نمیدونم چطوری باید این کار رو بکنم
باید چند تا نکته در نظر بگیرم :
اول اینکه هر موسسه ای باید url مخصوص به خودش رو داشته باشه
دوم اینکه layout های متفاوت داشته باشن یعنی اساسا ندونن که بقیه هم همینجان!!
سوم اینکه افرادی که ثبت نام میکنن یه کد بگیرن که مربوط به کدوم موسسه هستن، به طبع با توجه به url
و اینکه دیتا هاشون قاطی نشه !!!

ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

bomb23
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395, 06:53 صبح
سلام شما احتمالا یه سیستم مثل وبلاگ ها نیاز دارید. و خب قاعداتا اولین کاری که باید بکنید اینه که یک Table به نام مثلا Site داشته باشید که کلیدش به صورت خارجی در بقیه جداول قرار بگیره. اینطوری دیگه میتونید جداسازی رو انجام بدید و بعدش دیگه کافیه توی یه viewbag همیشه id سایت مورد نظرتون رو داشته باشید. برای قالب ها متفاوت هم باید publishهای جدا با قالب های جدا درنظر بگیرید و روی یک وبسایت جدید توی IIS یا WPS قرار بدید و خب قاعدتا بخش مدیریتتون یکسان هست.

faranakk
سه شنبه 21 اردیبهشت 1395, 08:32 صبح
ممنون از پاسخ شما
اینکه برای هر کسی یه پابلیش جدا بگیرم که میشه همون حالت اولیه که به هر کسی یه نسخه بدم که !!! یا من منظورتون رو نفهمیدم
ممنونم میشم اگه بیشتر راهنمایی بفرمایید

Roia_del
سه شنبه 21 اردیبهشت 1395, 11:51 صبح
کافیه دامنه هاشون رو روی یه دامنه اصلی Park کنی . و تو کدت بسته به اون دامنه ای که از کدت میگیری میتونی قیافه اش و قالبش رو تغییر بدی ، و یه جدول داشته باشی که دامنه و Id و حتی IP داشته باشه که بتونی اون Id رو برحسب دامنه دربیاری و به اطلاعات اون موسسه دسترسی داشته باشی.

یه جوری سامانه چند مستعجری میشه .
Multi-Tenant Data Architecture - MSDN - Microsoft (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa479086.aspx)