PDA

View Full Version : اجرای یک برنامه تحت DOS با آرگومانهای ختلف

poet84
جمعه 17 شهریور 1385, 15:51 عصر
با چه دستوری و چه جوری میشه در یه برنامه #C یک برنامه تحت DOS رو با آرگومانهای مختلفش اجرا کرد

omid_Ahmadi
جمعه 17 شهریور 1385, 16:52 عصر
منظورت از برنامه ی تحت داس، برنامه های کونسولیه یا نه، برنامه های داس رو می خوای اجرا کنی؟
در هر صورت فکر کنم متد System.Diagnostics.Process.Start بتونه کمکت کنه.

poet84
جمعه 17 شهریور 1385, 17:47 عصر
ببینید یک برنامه تحت لینوکس نوشته شده که با cygwin.dll ما تحت command prompte ویندوز اجراش میکنیم . میخواهیم این برنامه وسط برنامه مون توی یه حلقه صدا بشه یه کارایی بکنه... میشه دقیقتر بنویسین

omid_Ahmadi
شنبه 18 شهریور 1385, 00:50 صبح
متدی که معرفی کردم، می تونه هر پروسس ای رو با هر پارامتری که بخواهید اجرا کنه، البته اگر اون پروسس بتونه به وسیله ی ویندوز اجرا بشه.

M.GhanaatPisheh
شنبه 18 شهریور 1385, 10:29 صبح
ببینید یک برنامه تحت لینوکس نوشته شده که با cygwin.dll ما تحت command prompte ویندوز اجراش میکنیم . میخواهیم این برنامه وسط برنامه مون توی یه حلقه صدا بشه یه کارایی بکنه... میشه دقیقتر بنویسین
شما cygwin رو run کردید، حالا می خواید Linux App خودتون رو تحت cygwin اجرا کنید یا سناریو یه چیز دیگه است؟
جواب آقای احمدی توی محیط ویندوز بدون نقص جوابگو هست.

poet84
شنبه 18 شهریور 1385, 10:30 صبح
با تشکر از شما. یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که در این متد شما فکر نمیکنم بشه برنامه خودش یه خط رو اجرا کنه. منظورم اینه که کاربر باید هر دفعه خودش تایپ کنه. من میخوام توی یه لوپ دایم این کار تکرار بشه. یعنی یه خط که توی برنامه نوشته شده توی command line به صورت خودکار دایم تایپ و اجرا بشه و مثلا بعد از تعداد مشخصی اجرا تمام بشه

poet84
شنبه 18 شهریور 1385, 23:26 عصر
کسی دیگه نیست جواب سوال ما رو بده

omid_Ahmadi
یک شنبه 19 شهریور 1385, 07:15 صبح
با تشکر از شما. یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که در این متد شما فکر نمیکنم بشه برنامه خودش یه خط رو اجرا کنه. منظورم اینه که کاربر باید هر دفعه خودش تایپ کنه. من میخوام توی یه لوپ دایم این کار تکرار بشه. یعنی یه خط که توی برنامه نوشته شده توی command line به صورت خودکار دایم تایپ و اجرا بشه و مثلا بعد از تعداد مشخصی اجرا تمام بشه

منظورت رو متوجه نشدم، اگر ممکنه واضحتر و دقیقتر توضیح بده که هدفت چیه؟

dot_net_lover2
یک شنبه 19 شهریور 1385, 07:42 صبح
مسئله حلقه که مشکلی نداره متد مربوطه را در یک حلقه فراخوانی میکنند ٬ مشکل دوستمون ارسال یک فرمان به Command Line میباشد در هر بار فراخوانی متد.
من قبلا واسه این کار در یک پروژه ٬ یک فایل Bat را در مسیر جاری قرار دادم و سپس بجای اینکه فرمان های مختلف را به Command Line ارسال کنم ٬ ابتدا در فایل Bat قرار میدادم و بعد با همین متد System.Diagnostics.Process.Start فایل Bat را اجرا میکردم و در نتیجه شاهد اجرای فرمان ها میشدم.

omid_Ahmadi
یک شنبه 19 شهریور 1385, 14:47 عصر
یه نگاهی به نمونه های دیگه ی متد Start بکنید مشکل آرگومانهاتون هم حل میشه.