PDA

View Full Version : ارتقا ورژن PHP هاست

abbas3zaar
سه شنبه 21 اردیبهشت 1395, 20:07 عصر
سلام. من میخوام ورژن PHP هاستم رو ارتقا بدم چه نسخه نصب کنم؟
5.6.20 یا 5.5.34 ؟
این دو تا چه فرقی دارن؟

Unique
سه شنبه 21 اردیبهشت 1395, 21:09 عصر
تفاوتشون را اینجا بخون (http://php.net/manual/en/migration56.php)

abbas3zaar
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 02:09 صبح
تفاوتشون را اینجا بخون (http://php.net/manual/en/migration56.php)

متوجه اش نشدم تفاوتش چیه. میشه خلاصه بگی؟
الان ورژن هاستم 5.3.28 هست. من به هاستینگ گفتم 5.5.34 نصب کنه (گفتم شاید 5.6 کارکردنش فرق داشته باشه با 5.5) هاستینگ خودش گفت که تفاوت 5.5 و 5.6 در stable بودن هست.
همین 5.5.34 خوبه پس؟

Unique
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 15:34 عصر
راستش یکی دو خط نیست که خلاصش را بگم ! ۵.۵ و ۵.۶ هر دو نسخه های stable دارن ! الان 5.5 و 5.6 و 7 داره پشتیبانی میشه.

همین 5.5.34 خوبه پس؟
موضوع خوب و بد بودن نیست ، اگه مشکلی ندارین با همین ادامه بدین. وظیفه هاست هست که برای شما نسخه های stable را بروز کنه.

abbas3zaar
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 15:44 عصر
راستش یکی دو خط نیست که خلاصش را بگم ! ۵.۵ و ۵.۶ هر دو نسخه های stable دارن ! الان 5.5 و 5.6 و 7 داره پشتیبانی میشه.

موضوع خوب و بد بودن نیست ، اگه مشکلی ندارین با همین ادامه بدین. وظیفه هاست هست که برای شما نسخه های stable را بروز کنه.

پس وقتی هاستم ورژن php اش 5.3.28 بود به این معنی بود که هاستینگ وظیفه اش را در خصوص آپدیت عمل نکرده بود؟
مشکل که داشتم، یه اسکریپت دارم میگه باید 5.5 به بالا باشه ورژنت و موقع نصب failed میده. گفتم 5.6.20 رو نصب کنن

Unique
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 17:43 عصر
پس وقتی هاستم ورژن php اش 5.3.28 بود به این معنی بود که هاستینگ وظیفه اش را در خصوص آپدیت عمل نکرده بود؟
نه ، 5.3 خودش Update های مربوط به خودش را داره ، هاس های لینوکسی میتونن چندین نسخه را همزمان پشتیبانی کنن و خودتون از توی cpanel میتونین نسخه مورد نظرتون را اعمال کنین. نسخه های قدیمی را هاست ها پشتیبانی میکنن که کاربران نیاز به بروزرسانی کد ها خیلی نداشته باشن. اما تفاوت این ها اونقدر که فکر میکنید هم نیست.مشکل که داشتم، یه اسکریپت دارم میگه باید

5.5 به بالا باشه ورژنت و موقع نصب failed میده. گفتم 5.6.20 رو نصب کنن
خوب کافی بود خودتون توی cpanel میگذاشتینش روی 5.5 یا 5.6 که عموما این ها نصب هستند. توی بخش select php version هم میتونی نسخه را عوض کنی هم Library هاتو فعال و غیر فعال کنی.
یه نگاه به این بنداز (http://uploads.im/IMJTe.jpg)

abbas3zaar
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 18:22 عصر
نه ، 5.3 خودش Update های مربوط به خودش را داره ، هاس های لینوکسی میتونن چندین نسخه را همزمان پشتیبانی کنن و خودتون از توی cpanel میتونین نسخه مورد نظرتون را اعمال کنین. نسخه های قدیمی را هاست ها پشتیبانی میکنن که کاربران نیاز به بروزرسانی کد ها خیلی نداشته باشن. اما تفاوت این ها اونقدر که فکر میکنید هم نیست.مشکل که داشتم، یه اسکریپت دارم میگه باید

خوب کافی بود خودتون توی cpanel میگذاشتینش روی 5.5 یا 5.6 که عموما این ها نصب هستند. توی بخش select php version هم میتونی نسخه را عوض کنی هم Library هاتو فعال و غیر فعال کنی.
یه نگاه به این بنداز (http://uploads.im/IMJTe.jpg)

ممنون.
این Library ها به صورت پیشفرض که تیک خوردند نیازی نیست تعییر داده بشن؟
میدونم که باید بسته به نیاز برنامه نویسی کتابخانه ها رو فعال کرد. ما که مبتدی هستیم نیازی نیست به فعال/غیرفعال کردن Library ها ؟
از لحاظ امنیتی چی؟ مثلا الان mysql و mysqli هر دو فعال هستند به دلیل اینکه mysql منسوخ شده میتونیم غیرفعالش کنیم؟ از لحاظ امنیتی میگم
وردپرس با چه روشی کار میکنه؟ pdo یا mysqli ؟

Unique
جمعه 24 اردیبهشت 1395, 02:25 صبح
میدونم که باید بسته به نیاز برنامه نویسی کتابخانه ها رو فعال کرد. ما که مبتدی هستیم نیازی نیست به فعال/غیرفعال کردن Library ها ؟
از چیزی که سر در نمیاری دستکاریش نکن ! یا برو مطالعه کن و بعد هر کاری خواستی بکن

از لحاظ امنیتی چی؟ مثلا الان mysql و mysqli هر دو فعال هستند به دلیل اینکه mysql منسوخ شده میتونیم غیرفعالش کنیم؟ از لحاظ امنیتی میگم

نه مشکل امنیتی نداره !

وردپرس با چه روشی کار میکنه؟ pdo یا mysqli ؟

نمیدونم ! فایل های مربوط به ارتیال پایگاه دادش را باز کن ببین.

aaligoli
یک شنبه 26 اردیبهشت 1395, 23:37 عصر
سلام. من میخوام ورژن PHP هاستم رو ارتقا بدم چه نسخه نصب کنم؟
5.6.20 یا 5.5.34 ؟
این دو تا چه فرقی دارن؟

تفاوت ها بعد از انتشار هر نسخه مشخص هست.
بعضی پلاگین ها و افزونه ها روی یک نسخه جواب می دهند و بعضی ها یکی.
کلودلینوکس استفاده کنید دیگه این مشکلات و ندارید.