PDA

View Full Version : دسترسی به اشیای گزارش Fast Report

parsaei
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 13:40 عصر
دوستان یه سوال: توی استیمول خیلی راحت به اشیای درون گزارش از داخل کدهای برنامم دسترسی داشتم و مشخصاتشون را تغییرداده یا مخفیشون می کردم.
اما هنوز توی فست ریپورت نتونستم! ممنون می شم اگه کسی بلده کمکم کنه.
مثلا من میخوام از درون نرم افزارم در صورت نیاز یه شی را مخفی کنم یا ...

دارم از Fast Report.Net 2016 و Asp.net و C# 2013 استفاده می کنم.

بسیار ضروری هست و گیر افتادم. ممنون میشم کمک کنید

محمد آشتیانی
شنبه 25 اردیبهشت 1395, 02:13 صبح
سلام
به اینصورت عمل بفرمائید. (سایر مراحل آماده سازی مثل ارسال دیتا و ارسال پارامتر و ... رو برای آماده سازی گزارش ننوشتم)

var report = new FastReport.Report();
.
.
.
(report.FindObject("YourTextObjectName") as TextObject).Visible = false;
.
.
.
report.Show();

موفق باشید.

parsaei
شنبه 25 اردیبهشت 1395, 14:39 عصر
ممنون از جوابتان
من الان به یک مشکل خوردم و اون اینکه گزارشم را با fast ساختم اما خروجی وب اون خیلی خوب توی پرینت در نمیاد از طرفی هم مشتری میگه من وقت ندارم برم پی دی اف دانلود کنم و ...
میگه میخوام مستقیم صفحه پرینت به صورت سبک و سریع بیاد جلوم و بزنم پرینت.
از پرینت صفحه با استفاده از جداول و جاوا اسکریپت هم استفاده کردم اما مشکلی که داریم اینه که برخی تصاویر یا سطرهای جدول نصفشون توی یه صفحه و نصفه دیگه توی صفحه بعد می افته!
دوستان چه راه حلی برای من دارن.خیلی تحت فشارم ممنون می شوم کمک کنید.
نرم افزارم یه چیزی شبیه اتوماسیون تحت وب هست.
بازم ممنون.

isaac23
شنبه 25 اردیبهشت 1395, 18:09 عصر
ممنون از جوابتان
من الان به یک مشکل خوردم و اون اینکه گزارشم را با fast ساختم اما خروجی وب اون خیلی خوب توی پرینت در نمیاد از طرفی هم مشتری میگه من وقت ندارم برم پی دی اف دانلود کنم و ...
میگه میخوام مستقیم صفحه پرینت به صورت سبک و سریع بیاد جلوم و بزنم پرینت.
از پرینت صفحه با استفاده از جداول و جاوا اسکریپت هم استفاده کردم اما مشکلی که داریم اینه که برخی تصاویر یا سطرهای جدول نصفشون توی یه صفحه و نصفه دیگه توی صفحه بعد می افته!
دوستان چه راه حلی برای من دارن.خیلی تحت فشارم ممنون می شوم کمک کنید.
نرم افزارم یه چیزی شبیه اتوماسیون تحت وب هست.
بازم ممنون.

این چیزی که شما میگید در صورتی که عرض و طول صفحه تنظیم نباشه این حالت پیش میاد ....

از گزینه File گزینه Page Sttings رو چک کن ببین اندازه صفحه رو چی تنظیم شده و خودت دقیق تنظیم کن

parsaei
شنبه 25 اردیبهشت 1395, 20:31 عصر
چون کاربر میخواد مستقیم بره به صفحه پرینت و مراحل متفرقه (مثل دانلود) را طی نکنه مجبورم از همچین راهی استفاده کنم.

اندازه صفحه را A4 گذاشتم و از هر طرف هم 1 سانت مارجین دادم.
توی خروجی pdf گزارش تمیز و خوبه. توی خروجی html گزارش سالم دیده می شه اما موقع چاپ روی کاغذ دقیق نیست!

parsaei
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395, 20:43 عصر
سلام
به اینصورت عمل بفرمائید. (سایر مراحل آماده سازی مثل ارسال دیتا و ارسال پارامتر و ... رو برای آماده سازی گزارش ننوشتم)

.
.
.
(report.FindObject("YourTextObjectName") as TextObject).Visible = false;
.
.
.
report.Show();

موفق باشید.

از دستوری که فرمودید به این شکل استفاده کردم

(report.FindObject("Text10") as TextObject).Visible = false;

اما خطای زیر را می دهد:
An exception of type 'System.NullReferenceException' occurred in App_Web_bsv5vrik.dll but was not handled in user code
Additional information: Object reference not set to an instance of an object.

اسم شی را هم درست نوشتم!

parsaei
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395, 21:11 عصر
با تشکر از راهنمایی جناب isaac23 (http://barnamenevis.org/member.php?161794-isaac23) ، در خصوص اندازه صفحه پس از بررسی متوجه شدم که توی مرورگر اندازه صفحه روی Letter هست که وقتی گذاشتمش روی A4 وضعیت عادی شد.

اما اشکالی که هنوز هست اینه که در صفحه اول وضعیت درسته، صفحه دوم حدود 4-5 میل شیف میخوره بالا. صفحه سوم هم همینطور و تقریبا از صفحه چهارم-پنجم شروع میکنه وارد صفحه قبل شدن!
برای رفع مشکل اومدم و ارتفاع صفحه A4 را به جای 297 میلی متر، 303 میلی متر قرار دادم. خوب تا اینجا صفحات درست شد. اما به خاطر اینکه فاصله خالی بعد از صفحات ایجاد شده، یک صفحه خالی انتهای گزارش توی پرینت در میاد!

همچنین پرینت ها توی فایرفاکس صفحه اولش در میاد، صفحه دوم بهم ریخته و بقیه صفحات سفید!
توی کروم خیلی خوب نشون میده.

دوستان ممنون میشم که همچنان من را راهنمایی کنند تا بتونم این صفحه خالی را هم حذف کنم.:قلب::تشویق: