PDA

View Full Version : سوال: مشکلی در منو popup

RezaS_1354
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 15:31 عصر
سلام خدمت دوستان
چرا وقتی برای فرمهای درون یک فرم mdi میخواهیم popmenu اضافه کنیم در حالت اجرا منوهای فرم mdi را پنهان میشود باید چیکار کرد
از دوستان اگه کسی تجربه اینکارو داشته یا لینکی در همینجا هست محبت کنید راهنمایی بفرمایید
ممنون

meys34
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 19:38 عصر
اینجوری کار می کنه

Private Declare Function SetParent Lib "user32" (ByVal hWndChild As Long, ByVal hWndNewParent As Long) As Long

Private Sub Form_Load()
Form2.Show
SetParent Form2.hWnd, Form1.hWnd
End Sub

RezaS_1354
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 21:17 عصر
ممنون دوست عزیز ولی فکر کنم که من بد توضیح دادم تو برنامه ای که اینجا گذاشتم کاملا مشکل مشخصه ، از شما یا سایر دوستان که این مشکل رو قبلا حل کردند ممنون میشم یه نگاهی به این برنامه بندازید و راهنمایی بفرمایید . فقط لازم بذکر است که فرم 1 خاصیت MDIChild = True چرا که درین حالت اسکرولهای فرم mdiform1 فعاله و ظاهرا چندتا از خصوصیات فرم مادر به فرزند و بالعکس بصورت استاندارد عمل میکند مگر اینکه چیزی باشد که من ندونم
با تشکر

meys34
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 21:40 عصر
فرم معمولی بسازید...

RezaS_1354
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 23:37 عصر
سلام
دوست عزیزم ممنون از لطفت که سوال منو بی پاسخ نزاشتی ولی به جون خودم اصلا اینجوری راه نداره یعنی نزدیک به 100 تا فرم رو رو راست جرات نمیکنم غیر از mdiform رو یه فرم معمولی بزارم بازم ممنون
حالا بازم اگه دوستان اللخصوص استاد حامد به همون صورتی که گفتم اگه مطلب خاص دیگه ای دارند کمک کنند لطف بزرگی به بنده میکنند
با تشکر

isaac23
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 08:39 صبح
یه نمونه واست گذاشتم من خودم از این روش استفاده می کنم شاید بکار شما هم اومد....

بجای دکمه منو می تونی یه دکمه دیگه بذاری هم رنگ پس زمینه کنی که مشخص نشه دکمه هست .. کارت رو راه میندازه .

موفق باشی

meys34
جمعه 24 اردیبهشت 1395, 11:11 صبح
سلام

پست بالایی به نظرم راه حل بهتری داری (قرار دادن دکمه ای شبیه منو) (با تشکر از دوست خوبمون isaac23)
ولی اگر میخواید حتما از منو استفاده کنید دو راه داره:

مشکل:
وقتی فرم child دارای منو هست موقع نمایش، منوهای child جایگزین منوهای فرم مادر میشه...

راه حل 1:
منوهای تمام فرم ها رو بزارید به صورت مخفی توی فرم مادر و موقع نمایش از ممخفی بودن خارج کنید...

http://www.vb-helper.com/howto_mdi_child_menus1.html

راه حل 2:
هر فرمی منوی اختصاصی خودش رو داشته باشه و منوهای فرم مادر توی تمام فرمهای child تکرار بشه...

http://www.vb-helper.com/howto_mdi_child_menus2.html