PDA

View Full Version : ایراد یابی یه کد

myysl97
یک شنبه 26 اردیبهشت 1395, 08:41 صبح
سلام دوستان
من یه کد ضمیمه کردم
خواستم ببینم دوستانی که حرفه ای هستن در سی پلاس پلاس
بررسی کنن ببین میتونن کامپایل بگیرن از این برنامه!؟
برنامه ضمیمه هست برنامه ماتریس 4 در 4 هست که میره خونه های کثیف رو تمیز میکنه
ممنون میشم دوستان بهم خبر بدن
خیلی گیرم

ciavosh
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1395, 19:59 عصر
دوستان کدی رو که بررسی نکردید و نمی‌دونید چه کار می‌کنه توی سیستم کامپایل و اجرا نکنید.

myysl97
جمعه 31 اردیبهشت 1395, 23:27 عصر
دوستان کدی رو که بررسی نکردید و نمی‌دونید چه کار می‌کنه توی سیستم کامپایل و اجرا نکنید.

اگر شما یکم سواد برنامه نویسی داشته باشی و با نوت پد کد ها رو باز کنید خیلی راحت میتونید بفهمید چی داره!اگر سی پلاس پلاس بلد باشید.
مرسی از هشدار شما
من با asp.net کار میکنم هر کدی باشه باز کنم میشه درکش کرد

amirtork
شنبه 01 خرداد 1395, 09:27 صبح
اگر شما یکم سواد برنامه نویسی داشته باشی و با نوت پد کد ها رو باز کنید خیلی راحت میتونید بفهمید چی داره!اگر سی پلاس پلاس بلد باشید.
مرسی از هشدار شما

سلام،
موضوعی که ایشون مطرح کردن هشداری بود برای دوستانی که از روی عادت ابتدا کد ها رو کامپایل میکنن و سعی دارن با استفاده از Error ها و warning های کامپایلر کد رو اشکال یابی کنند، که البته هشدار کاملا مهمی هست و باید جدی گرفته بشه و اعلام این هشدار مشخصه ای برای قیاس کردن و داوری کردن در مورد سواد این شخص در هیچ زمینه ای نیست و به هیچ عنوان شایسته ی لحن تند شما نیست.
در مورد کدی که قرار دادید، در این کد از ورژن های قبلی Cpp استفاده شده که به صورت پیشفرض دیگه مورد استفاده اکثر کامپایلر ها قرار نمیگیره مگر کامپایلر هایی مثل TurboCpp.
اگر از این موضوع بگذریم، به علت استفاده از کتابخانه های غیر استانداردی مثل graphics.h و conio.h امکان کامپایل و اجرا کردن این کد وجود نداره، مگر با تقبل زحمت اضافه کردن این کتابخانه ها به صورت manual که البته به دلیل وجود کتابخانه های وابسته ای که conio.h به اونها نیاز داره، فکر نمیکنم کاری باشه که به صرفه باشه چون در آخر با صرف وقت زیاد، حاصل تلاش اجرا گرفتن از یک کد غیر استاندارد و تاریخ گذشته هست که زیاد هم بهینه و تمیز نیست.
پیشنهاد من این هست که منطق برنامه رو از کد استخراج کنید و بدون استفاده از گرافیک و conio بازنویسی کنید.

ciavosh
شنبه 01 خرداد 1395, 20:34 عصر
مرسی از هشدار شما

مثل این که برداشت بدی شد. منظورم اینه کد ممکنه تراژان و بدافزار باشه و اگر نخوانده کامپایل و اجرا بشه ممکنه اثرات جبران ناپذیری داشته باشه. چیز بدی به شما نگفتم که ناراحت شدید. ضمن این که ممکنه کد مخرب میان کد دیگری پنهان شده باشه و فقط با یکم سواد نشه پیداش کرد.