PDA

View Full Version : سوال: حرکت روی جدول MSHFlexGrid

RezaS_1354
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395, 14:33 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی
همانطور که میدونید کنترل جدول MSHFlexGrid بر خلاف کنترل جدول DataGrid ها فقط جهت نمایش با امکانات خیلی محدود ساخته شده اند که اگر بخواهیم براش کاربردی دلخواه تعریف کنیم مجبوریم یه جورایی از خودمون یه ابداعاتی هرچند بعضی مواقع غیر استاندارد درست کنیم . حالا سوالم اینه که چطور میتونیم روی سطرهای یک جدول msh حرکت کنیم با موس که مانند datagrid رکورد های adodc را باهاش مچ کنیم.
حالا ساده تر با یک مثال بیان میکنم که دوستانی که قبلا تجربه داشتند بتوانند راهنمایی بفرمایند
بطور مثال من یک فرم دارم که چندین تکست باکس که بوسیله Adodc به دیتا بیسم متصله رو باهاشون عملیات جدید . ویرایش . حذف و سایر عملکردهایی که رایج هست رو انجام میدم و در پایین فرم زیر تکست باکس ها هم یک جدول msh قرار دادم که محتویات کل ثبت هام رو نشان بده .
حالا من میخام وقتی رو هر یک از ردیفهای جدول msh کلیک کنم مثلا ردیف 8 یا هر کدوم از ثبتها . دقیقا تکست باکسها بوسیله adodc همون ثبت رو نشون بده
دوتا نکته خیلی مهم اینه که به هیچ وجه نمیخام از کوئری استفاده کنم که adodc در اون لحظه فقط یک ثبت رو فیلتر کنه چون بعد از فیلتر کلیدهای ناوبری دیگه از کار میوفته و چندتا مشکل دیگه بوجود میاد که ازین روش منصرف شدم
نکته بعدی هم اینه که از چند روش استفاده کردم ولی متاسفانه هر کدوم یه ایرادی داره که 100 درصد جواب نمیدن مثل (GetRows) یا (BookMark)... اصلا هم قصد ویرایش روی خود جدول رو ندارم فقط کلیک رو جدول msh که مثه datagrid عمل کنه همین .
بهرحال طولانی شد ببخشید اگر کسی تجربه اینو داره یا لینکی مربوط به این ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با تشکر

niksalehi
چهارشنبه 17 شهریور 1395, 21:30 عصر
عزیزان منم همچین مشکلی رو دارم!
ممنون میشم کمک کنید

isaac23
پنج شنبه 18 شهریور 1395, 08:58 صبح
از کامپونت VSFlexGridمیشه استفاده کنید این همه دردسر نداره راحتتره