PDA

View Full Version : ساخت کارنامه تحصیلی

abbas3zaar
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395, 01:05 صبح
سلام.
یه سیستم اعلام نمرات آنلاین درست کردم. امروز طراحیشو کردم با بوت استرپ(عکس زیر)، قسمت لاگین توسط دانش آموز رو هم کدهای PHP شو نوشتم و درست کردم و مشکلی ندارم. فقط چند تا سوال در مورد بخشهای نمایش دروی و نمرات دارم:

مشکلی که دارم select کردن دروس دانش آموز هست (در عکس زیر که نام دروس و نمرات جلوش هست)

چون بخش هاش زیاده سر در نیاوردم ===> نمرات نوبت اول - نمرات نوبت دوم - نمرات سالانه - نمرات کل - مستمر - نام دروس (بر اساس دروس شاخه فنی یا کاردانش) - محاسبه تعداد واحد های انتخابی - جمع نمره های نهایی و گرفتن میانگین.

کلا یه چه صورت باید درست کنم این قسمت رو؟
از لحاظ کدنویسی و طراحی دیتابیس توضیح بدید ممنون

http://8pic.ir/images/y1sc3sf8q24awfxkvu7z.jpg

ayoubsys
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395, 23:51 عصر
سلام دوست عزیز .

به نظرم :
یه table داشته باشین که اطلاعات هر دانش آموز در آن ثبت شود. (نام و نام خانوادگی - کد دانش آموزی - رمز عبور - کد ملی و ....)
که در این صفحه کافیه با select کردن کد دانش آموزی(یا....) اطلاعات اولیه رو لود کنین

و برای نمایش نمرات دروس نیز ، یه table مخصوص دروس داشته باشین که کلیه نمرات دانش آموزان در این بخش ثبت بشه
و مقادیر کد درس - نام درس - کد دانش آموز - نمره و .... در آن قرار میگیرد
سپس برای نمایش در این صفحه ، شما کد دانش آموزی را سلکت میکنین
البته بهتره سال تحصیلی (اول-دوم-سوم و...) رو نیز در نظر بگیرین که نمرات سال های قبل در این قسمت نمایش داده نشه

در این بین (حلقه while) یک متغیر رو نیز بکار ببرین که نتیجه هر درس رو درش بریزین که بعدا جهت جمع نمرات و معدل از اون استفاده کنین.