PDA

View Full Version : گفتگو: برای کار من Yii مناسب تره یا Laravel

Arashdn
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395, 16:20 عصر
سلام دوستان.
برای یک پروژه ای بین Yii 2 و laravel 5 موندم.
پروژه ای که قراره انتخاب بشه، یک سایت پر بازدید هست.
نکته قابل توجهی که هست، مصرف منابع شدید لاراول هست، طوری که بنچمارک ها رو که نگاه میکردم، گاها Yii تا 5-6 برابر سریعتر از لاراول عمل می کرد. و مصرف رم پایین تری داشت.

از طرفی، لاراول محبوبیت فوق العاده بالاتری داره و trend اش روز به روز افزایش پیدا میکنه.
متاسفانه Yii روز به روز آمارش پایین تر میاد، و میترسم به سرنوشت Zend یا Codeigniter مواجه بشه.
فریلنسر های خیلی بیشتری هم لاراول کار میکنن...

طبیعتا امکانات این دو فریمورک هم متفاوته، از نظر امکانات کدوم رو کاربردی تر میدونید؟

از طرفی آپدیت های به موقع و راحت بودن آپدیت هم یه پارامتره.

یه پارامتر دیگه(البته نه برای این پروژه ولی به صورت کلی) اجرا شدن بدون مشکل روی هاست های اشتراکی هست.

پیشنهادتون چیه؟
ممنون

hamedarian2009
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395, 17:36 عصر
با هردو میتونید این پروژه رو به خوبی انجام بدین فقط به این بنچمارکها زیاد استناد نکنید چون اغلب یک Hello world ساده هستن و شما باید عملکرد برنامه های واقعی که با این دو فریمورک نوشته شده رو بررسی کنید و سرعت این دو رو من در حدی که گفتین ندیدم 5-6 برابر خیلی زیاد هست و سرعت و بهینه بودن برنامه به برنامه نویس هم میتونه مرتبط باشه و استفاده از کش و ... میتونه تاثیر زیادی داشته باشه

در کل جامعه کاربری زیاد میتونه خیلی مفید باشه چون به خاطر وجود جامعه بزرگ خیلی سریعتر میشه مشکلات رو حل کرد و افراد بیشتری برای فریمورک پلاگین های مختلفی می نویسن و فروم ها و منابع آموزشی بیشتری میتونید پیدا کنید و هم اینکه اگر روزی خواستید پروژه رو به کسی دیگه واگذار کنید پیدا کردن فردی که به این فریمورک آشنا باشه بیشتره

به همین خاطر من به لاراول رای دادم