PDA

View Full Version : حرفه ای: جابجا شدن عکس زمانی که نمایش داده میشه بدون اینکه تغییر مکان داده بشه

ebrahim.rayatparvar
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395, 16:46 عصر
سلام دوستان

من تو برنامه چندین عکس دارم که به طور ثابت زراحی کردم و با کلیک کردن بر روی چک باکس هایی نمایش داده میشن. حالا اینو عکس ها رو در کنترل xtraScrollableControl در کامپوننت DeveXpress استفاده میکنم ولی زمانی که به چک باکسهایی میرسم که عکس های آن باید در کنار نمایش داده بشه میره چند سطر پایین تر نمایش داده میشه دقیقا این مشکل از او عکسهایی شروع میشه که اسکرول میخورن.

140476

همونطوری که تو عکس بالا میبینی چک باکس آخری که تیک آخری خورده شد بجای اینکه عکس ها مثل 2 عکس بالا که در کناره ها نمایش داده میشن میان پایین دقیقا هم ار این چک باکس اسکرول شروع به حرکت در میاد.

نکته دیگه الان کنترول اسکرول رو برداشتم برای تست و کارایی بهتر یک Split Contro گذاشتم که تو همونم به همین صورته

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1395, 09:10 صبح
تا حالا کسی به این مشکل بر نخورده؟؟؟؟
این مورد برای من هم جالبه برای اینکه هیچ کد مبنی بر تغییر مکان نزدم فقط Visible رو روشن خاموش میکنم ولی .net یهو 6 و 8 میزنه

سیدسبحان
جمعه 31 اردیبهشت 1395, 07:41 صبح
سلام
بنظر مال کاپوننت باشه.
کامپوننتای آماده گاهی اذیت میکنن.
ولی شاید نکته ای هست که ما نمیدونیم. خودت بگردی شاید زودتر به نتیجه برسی

ebrahim.rayatparvar
شنبه 01 خرداد 1395, 09:56 صبح
نمیدونم مشکل از چیه کامپوننتی که من استفاده میکنم Devexpress هست و خیلی قوی هست چنین باگ هایی ازش بعید میدونم داشته باشه ولی فعلا برای اینکه مشکلم حل یشه سایز این کنترل ها رو کوچک کردم تا اسکرول نخوره با این کار همه چی داره درست کار میکنه :متفکر::متفکر::متفکر::ناراحت: :ناراحت::عصبانی++::عصبانی++::ع بانی++:

alireza4474
یک شنبه 02 خرداد 1395, 00:37 صبح
تنها چیزی که به ذهن من یکی میرسه اینه که auto scroll رو falseکنی

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 02 خرداد 1395, 12:13 عصر
سلام مهندس جان.
ببینید من مشکلم رو با کوچک کردن سایز کنترل درست کردم ولی اگر سایز کنترل همون قبلی بود اونوقت اگه AutoScroll=False میکردم دیگه به کنترلهای پایینی که دست رسی ندارم باید بی خیال کار کردنشون بشم.