PDA

View Full Version : حرفه ای: فروش نرم افزار به سبک وبلاگ دهی!

parsaei
جمعه 31 اردیبهشت 1395, 10:36 صبح
با سلام
دوستان من یه سامانه طراحی کردم یه چیزی تو مایه های اتوماسیون هست که هم کارهای داخلی اون شرکت ها را انجام میده و هم ارتباط بین شعباتشون را.
سیستم به صورت آنلاین هست. یعنی روش سرور خودم گذاشتمش، دیتابیس هم یکی هست. کل سامانه هم یکیه شبیه به وبلاگ. و هر شرکتی که بخواد بهش اکانت میدم.
اطلاعات شرکت ها به وسیله کد شرکتشون از هم تفکیک شده است و هر شرکت توسط یه دامنه که روی هاست پارک میشه میتونه وارد اکانتش بشه.
هنگام فروش قرارداد بسته میشه و سالانه هم هزینه ای با عنوان آبونمان برای هزینه های سرور و پشتیبانی گرفته میشه و اگر پرداخت نکنه دسترسی به سامانه نخواهد داشت. (هزینه کمتر از هزینه یک هاست مجزا برای آن شرکت هست)
منظم هم دارم از دیتابیس بر روی چند سرور دیگر بکاپ می گیرم.
فکر کنم به این روش فروش saas میگن

چندتا سوال دارم:
1- آیا عمل به روش فوق مشکلی نداره؟ لطفا اگر تجربه ای در این روش فروش دارید یا مطلبی مفیدی دارید راهنمایی کنید ممنون میشوم.
2- روش فروش به شکل وبلاگ دهی مناسب هست؟ چون میخوام دردسر ایجاد اکانت و نصب به حداقل برسه و همچنین در آینده بین تمام شرکتهای متصل به سیستم ارتباط مکاتباتی و ... برقرار کنم.
3- شکل قرارداد به چه شکل باشه مناسب تره که بعدا شخص نتونه مدعی بشه که من دیتابیس و اطلاعاتم را میخوام. یا اینکه به من فروختی و باید بیای سامانه را روی لوکال برام نصب کنی. (دیتابیس همه مشترک هست)

خیلی ممنون از لطفتان :قلب:

parsaei
سه شنبه 04 خرداد 1395, 01:59 صبح
کسی نیست جواب بده؟!

parsaei
سه شنبه 11 خرداد 1395, 20:24 عصر
چرا کسی کمک نمیکنه آخه؟

joker
سه شنبه 11 خرداد 1395, 21:58 عصر
کمتر شرکتی میاد اطلاعات داخلیشو مثل نامه نگاریهاشو اینطوری بزاره روی اینترنت در اختیار شخص ثالث.

parsaei
چهارشنبه 12 خرداد 1395, 12:05 عصر
من کی گفتم در اختیار شخص ثالث بگذاره؟!
فقط شرکت خریدار و فروشنده به اطلاعات شرکت خریدار دسترسی دارند. اما نحوه طراحی و فروش نرم افزار شبیه وبلاگ دهی هست با این تفاوت که محتویات و اطلاعات هر سایت (وبلاگ) را فقط شرکت خریدار و فروشنده رویت می کنند.

joker
چهارشنبه 12 خرداد 1395, 18:23 عصر
در ارتباط بین مدیریک شرکت با کارمندش ، سایت شما میشه شخص ثالث که اطلاعات را یک کپی ازش داره و بهشون دسترسی داره ....

کسی همچین نرم افزاری را با این شرایط نمیخره.
حالا اصرار دارید میخرن ، ایشالا که بخرن :) من که شخصا ناراحت نمیشم ی پولی توی جیب همکارم بره :بوس: