PDA

View Full Version : نحوه استفاده وردپرس برای قالب html

eq-son
یک شنبه 02 خرداد 1395, 12:41 عصر
با سلام من قالبی ساختم بوسیله ی html,css,javascript,php ومیخواهم از cms ورد پرس برای میدیریت محتوا استفاده کنم ولی اصلا نمیدانم باید چطور اینکار را بکنم.

elias102
یک شنبه 02 خرداد 1395, 15:13 عصر
با سلام من قالبی ساختم بوسیله ی html,css,javascript,php ومیخواهم از cms ورد پرس برای میدیریت محتوا استفاده کنم ولی اصلا نمیدانم باید چطور اینکار را بکنم.
سلام دوست عزیز ،
برای انجام این کار توی سایت وردپرس آموزش کاملی گذاشته شده ، لینک زیر آدرس مستقیم همین آموزش هست :‌
http://codex.wordpress.org/Theme_Development
امیدوارم مفید باشه براتون .

anvar
یک شنبه 02 خرداد 1395, 15:24 عصر
نمی دونم قالبی با php ساختید یعنی چی؟ اگر با php ساخته شده که دیگه نیازی به تبدیل به وردپرس نداره!!!

اما اگر شما قالب html دارید که می خواهید به قالب وردپرس تبدیل کنید راه درازی در پیش دارید (با توجه به نوع قالب پیچیده تر میشه و نیاز به درک php هم هست)

ابتدا باید یک محیط توسعه + سرور محلی بر روی سیستم خودتون ایجاد می کنید (معمولا از xampp بعلاوه یک IDE اختیاری استفاده میشه)
بعد فایل های ضروری سایت رو با فرمت php و به شکل مشخصی می سازید
کدهای html موجود برای هر صفحه رو به فایل های بالا منتقل می کنید و قسمت های غیر ضروری رو حذف می کنید
جاهایی که اطلاعات بصورت دینامیک از دیتابیس خوانده میشوند از توابع بومی وردپرس استفاده می کنید تا اطلاعات رو واکشی و در محل مورد نظر قرار بدید
ممکن است نیاز به توابعی باشد که خودتان بصورت دستی تعریف و استفاده می کنید

در پایان هم پروژه رو پک و یک قالب وردپرس دارید که می تونید بر روی هر سروری نصبش کنید

این کتاب در سطح مقدماتی شروع به آموزش طراحی قالب وردپرس کرده - برای شروع کار مناسبه

WordPress Theme Development, 3rd Edition

لینک دانلود
http://it-ebooks.info/book/2747/

eq-son
یک شنبه 02 خرداد 1395, 16:43 عصر
دوستان یه سوال دیگه من html, css , javascriptو php رو تازه یادگرفتم واینکه اصلا برای مدیریت محتوا چه برنامه ی خوبه با توجه به اینکه در آینده سایتهای متنوعی میخواهم بسازم و طوری باشه cms رو به همراه سایت تحویل مشتری بدهم و بابت cms پولی نگیرم (منظور cms های رایگان موجود در اینترنت) و یا شاید به دلایلی میفرمائید خودم طراحی کنم بهتره ؟کدوم و به چه دلایل؟ اگر امکانش هست کامل توضیح دهید چون اول راه هستم .

eq-son
یک شنبه 02 خرداد 1395, 16:53 عصر
راستی من هنوز نمیدانم که برای مدیریت کردن و محتوا گذاشتن بر روی سایت حتما باید از cms (جوملا ،وردپرس و.. یا اختصاصی) استفاده کرد یا اینکه راه دیگری هم هست؟؟؟؟!

mostafae
یک شنبه 02 خرداد 1395, 17:35 عصر
راستی من هنوز نمیدانم که برای مدیریت کردن و محتوا گذاشتن بر روی سایت حتما باید از cms (جوملا ،وردپرس و.. یا اختصاصی) استفاده کرد یا اینکه راه دیگری هم هست؟؟؟؟!

سلام. از cms وردپرس استفاده کنید.

eq-son
یک شنبه 02 خرداد 1395, 18:35 عصر
سایت هایی مثل نت برگ یا مدیسه از چه cms ای استفاده میکنند؟

anvar
یک شنبه 02 خرداد 1395, 19:01 عصر
بهتره از وردپرس استفاده بکنی - چون ساده و قدرتمنده

من با سایت های ذکر شده در بالا کار نکردم و اطلاعی هم ازشون ندارم اما طراحی سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی در سطح همین وردپرس هم کار هر کسی نیست نیاز به تجربه و درک درستی از راه حل و مشکلات داره.

وردپرس برای شروع گزینه مناسبیه - در ضمن می تونی بعنوان یک سکوی توسعه اپلیکیشن های تحت وب هم بهش فکر کنی - خیلی ها فکر می کنن چون وردپرس ساده است پس قدرت چندان زیادی نداره - ولی حقیقت چیز دیگه ایه.

ravand
یک شنبه 02 خرداد 1395, 22:51 عصر
اینم آموزش ساخت قالب وردپرس:
http://www.7learn.com/tutorials/design-wp-theme-part1-2-install-theme
چیز سخت و پیچیده ای نداره.