PDA

View Full Version : سیستم کد رهگیری با php

maryam1997
یک شنبه 02 خرداد 1395, 13:34 عصر
سلام من چطوری میتونم یک سیستم کد رهگیری با php درست کنم ؟؟؟
مثلا وقتی کاربر ثبت نام کرد یک کد پیگیری براش تولید بشه .و وقتی که کاربر اون کد رهگیری رو وارد کرد یک جوابی براش بیاد که مشخص بشه کاربر با این کد رهگیری تایید شده یانه.مثل کد رهگیری برای رزرو هتل.

ravand
یک شنبه 02 خرداد 1395, 22:40 عصر
کار سخت و پیچیده ای نیست.
شما سه تا فیلد داری. id برای شماره ی رکورد جدول. rand برای کدهای تصادفی و tayeed برای ثبت مقدار یک در فیلد که به صورت عادی مقدار null داره.
میای کاری میکنی وقتی طرف ثبت نام کرد یک عدد رندوم با تابع rand ایجاد میشه که میره توی فیلد rand .بعد همین عدد تصادفی به ایمیل خود ثبت نام کننده ارسال میشه به شکل لینک:

http://site.ir/rahgiri.php?rand=23453
وقتی طرف روش کلیک کرد. یه شرط میذاریم که اگه این عدد تصادفی در جدول وجود داشت به این شکل:

select * from jadval where rand=23453
عدد یک وارد فیلد tayeed بشه.
اگه این کارها با موفقیت انجام بشه. کاربر وقتی لوگین میکنه این شرط براش میاد:

SELECT * FROM `login` where email='ravand@name.ir' AND ramz=1234 AND tayeed=1
اگه جایی رو متوجه نشدید بگید.

maryam1997
سه شنبه 04 خرداد 1395, 22:42 عصر
خب یک چیزی دیگه ای که هست اینه که تو سیستم های رزرو هتل وقتی کاربر بعد از مثلا2 ساعت رزروش رو پیگیری نکنه اون کد پیگیریش غیر فعال میشه و حذف میشه.برای این چه دستوری بکار میره؟؟؟

ravand
چهارشنبه 05 خرداد 1395, 07:57 صبح
خب یک چیزی دیگه ای که هست اینه که تو سیستم های رزرو هتل وقتی کاربر بعد از مثلا2 ساعت رزروش رو پیگیری نکنه اون کد پیگیریش غیر فعال میشه و حذف میشه.برای این چه دستوری بکار میره؟؟؟
میتونی یک فیلد تاریخ براش بذاری که موقع ثبت نام تاریخ ثبت بشه. بعد همون موقع ای که طرف روی لینک تایید کلیک کرد. تاریخ امروز با تاریخ روز ثبت بررسی بشه و اگه مثلاً بیش از یک هفته باشه بگه مدت زمان شما به پایان رسیده. البته فکر میکنم به شکل بهتری هم میشه نوشت.

javadaskari
دوشنبه 07 تیر 1395, 14:20 عصر

در سرور سرویسی داریم به نام Cron job که دستوری رو برای هر بازه ی زمانی که بخواین اجرا میکنه که شما میتونید آدرس یه صفحه سایت رو بهش بدین که اجرا کنه ، بعد در داخل اون صفحه میگید که کد پیگیری های گذشته شده پاک بشه ، بعد توی cron job بگید هر 2 ساعت یکبار دستور اجرا بشه.