PDA

View Full Version : درج اطلاعات

ندا 1991
دوشنبه 03 خرداد 1395, 17:02 عصر
سلام
من یک فرم ارسال نظرات به این صورت دارم
<form action="email.php" method="post" id="contactform" class="contactform">
<input id="name" class="form-control" name="name" type="name" placeholder="نام" value="" required>
<input id="email" class="form-control pull-right" name="email" type="email" placeholder="ایمیل" value="" required>
<textarea id="message" class="form-control" name="message" placeholder="پیام شما" rows="5" required></textarea>
<button name="submit" class="btn submit-btn" type="submit" id="submit">ارسال</button>

چطور میتونم اطلاعات مثل نام , ایمیل , متن پیام رو در بانک درج کنم ؟
قبلا با table و insert در sqldatasource کار میکردم ولی این مورد قالب اماده است

notlikeothers
دوشنبه 03 خرداد 1395, 23:46 عصر
اگر منظورتون ارتباط با دیتابیس سمت کلایت هستش میتونی با Jsonاین کارو انجام بدین

ندا 1991
سه شنبه 04 خرداد 1395, 00:09 صبح
بله ارتباط کلاینت با دیتابیس ..میشه یکم در مورد json توضیح بدید

bomb23
سه شنبه 04 خرداد 1395, 07:12 صبح
سلام
اینکه قالب آماده باشه تغییری توی اتصال به دیتا بیس نمیده.
حالا دو ا راه دارید یکی اینکه اطلاعات رو از طریق همین متد پست بفرستید که برای asp.net کار ها سختره ولی خب mvc کارها حتما باید اینکار رو انجام بدن شما هم میتونید یک فرم بسازید و Action فرم رو برابر اسم فرم قرار بدید به جای email.php بعد داخل اون فرم اطلاعات فرم رو دریافت کنید و به همون روش های مرسوم اطلاعات رو ذخیره کنید. راه دوم که برای asp.net کارهاست و قاعدتا اینکار براشون راحتتره این هست که برای تگ فرمتون یک atribute به صورت runat="server" قرار بدید همچنین به جای دکمه button از یک باتن asp.net استفاده کنید(برای حفظ ظاهر btn submit-btn باید attribute ئ CssClass معادل btn submit-btn قرار گیرد) بعد روی دکمه دابل کلیک و ذخیره داده رو توی روال مربوطش انجام بدید.

ندا 1991
سه شنبه 04 خرداد 1395, 09:55 صبح
روش دوم رو انجام دادم.
ی اشکال دیگه اینکه برای insert در بانک برای باتن ارسال کد نوشتم ولی موقع کلیک روی باتن از سمت کلاینت یک message box با پیغام "پیام شما با موفقیت فرستاده شد" باز میشه ولی عملا هیچ درجی صورت نمیگیره
چطور این message boxرو چک کنم ؟

bomb23
چهارشنبه 05 خرداد 1395, 07:26 صبح
خب پروژه رو در حال دیباگ ران کنید اصلا ببینید به متد مربوط به کلیک روی باتن میره یا نه. اون پیام "پیام شما با موفقیت فرستاده شد" رو خودتون نوشتید یا تی خود قالب بوده؟

ندا 1991
چهارشنبه 05 خرداد 1395, 10:43 صبح
پروژه هیچ خطایی نداره اجرا میشه فقط موقع ارسال نظر از سمت کلاینت پیام "message sent successfull"نمایش داده میشه با message box ولی دربانک درج نمیشه
message box داخل خود قالب بوده

notlikeothers
چهارشنبه 05 خرداد 1395, 14:41 عصر
فایلی با پسوند ashx وجود داره تو پروژه؟اگر هست break pointبزار چگ گن

ندا 1991
چهارشنبه 05 خرداد 1395, 22:44 عصر
مشکل حل شد اسکریپت مربوط به پیام حذف شد