PDA

View Full Version : استفاده از فانکشن های داخلی mysql

numberone1
شنبه 08 خرداد 1395, 15:09 عصر
سلام
من تو سایت قبلی که با لاراول نوشته نشده فیلد پسوردم رو با فانکشن password خود لاراول هش کردم.
حالا میخوام همون سایت و با لاراول باز نویسی کنم. از اونجایی که هش های password برگشت ناپذیر هستند چجوری میتونم از این فانکشن توی لاراول و توی قسمت ثبت نام و لاگین استفاده کنم؟

hamedarian2009
یک شنبه 09 خرداد 1395, 09:52 صبح
مشکلی نداره میتونید از تابع هش خودتون استفاده کنید الان مشکلتون کجاس دقیقا؟ اگه منظورتون اینه چجوری تابع رو به لاراول بشناسونیم کافیه مثلا یه فایل به اسم helpers.php تو پوشه app ایجاد کنید و داخلش تابع یا توابع موردنظرتونو بنویسید و بعد بیاید داخل فایل composer.json داخل بخش autoload قبل از psr4 اینارو اضافه کنی

"files": [
"app/helpers.php"
],

در نهایت هم یه composer dump-autoload هم میزنی و بعد هرجای پروژه میتونی ازون تابع که تو Helpers نوشتی استفاده کنی

hamedarian2009
یک شنبه 09 خرداد 1395, 09:56 صبح
البته سوالتون مبهم بود میگید سایت با لاراول نوشته نشده اما با تابع لاراول هش شده ولی اگر تابعی برای هش کلمات عبور تو سایت قبلی داشتین میتونید به صورت بالا که گفتم بهش اضافه کنید

numberone1
یک شنبه 09 خرداد 1395, 13:29 عصر
منظورم و اشتباه متوجه شدین
من سایت و میخوام با لاراول بازنویسی کنم
سایت قبلی از فانکشن داخلی mysql که اسمش PASSWORD (https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/encryption-functions.html#function_password) هست استفاده شده برای هش کردن پسورد
تو لاراول از این فانکشن چجوری میشه استفاده کرد تو لاگین و رجیستر؟
یعنی با حداقل تغییر و لاگین و رجیستر خود لاراول

hamedarian2009
دوشنبه 10 خرداد 1395, 09:53 صبح
منظورم و اشتباه متوجه شدین
چیزی که خودتون گفتید رو فهمیدم

خب شما باید الگوریتم هش که Mysql استفاده میکنه رو پیاده سازی کنید و ازش استفاده کنید وگرنه بخواهید از تابع mysql توی کوئری هاتون استفاده کنید باید قید سیستم احرازهویت لاراول رو بزنید

numberone1
دوشنبه 10 خرداد 1395, 15:32 عصر
راهی هست سیستم احراز هویت خود لاراول و ادیت کنم و بهش بگم برای فیلد پسورد از فانکشن داخلی خود mysql استفاده کنه؟

hamedarian2009
سه شنبه 11 خرداد 1395, 10:08 صبح
راهی هست سیستم احراز هویت خود لاراول و ادیت کنم و بهش بگم برای فیلد پسورد از فانکشن داخلی خود mysql استفاده کنه؟

بله مثلا برای ثبت نام باید متد register رو بازنویسی کنید (تو AuthController)

numberone1
سه شنبه 11 خرداد 1395, 13:14 عصر
چجوری میشه با eloquent از فانکشن password استفاده کرد؟