PDA

View Full Version : سینک برنامه وب و ویندوز

_mohsen
یک شنبه 09 خرداد 1395, 09:33 صبح
با سلام خدمت تمامی اساتید و برنامه نویسان.
قبلا این تاپیک رو در بخش WCF , web api مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم امیدوارم اینجا جواب بگیرم

در حال طراحی یک وب سایت هستم که یک نسخه ویندوزی هم داره وحالا قراره بخش های مهم اینا با هم سینک باشن. Win :C#‎‎ & WEB :ASP MVC , EF Codefirst
یه جاهایی رو با Web api سینک کردم در این حالت درخواست سینک از طرف برنامه ویندوزی صورت میگیره .
ولی اگر بخوام آغاز کننده درخواست سینک سمت وب باشه باید چیکار کنم مثلا اگر یک کاربر در وب ثبت نام کرد یک نسخه از اطلاعات کاربر رو به دیتابیس ویندوز بفرستم.
سناریوی برنامه به این شکل که چند برنامه ویندوزی فعال داریم و یک برنامه تحت وب یعنی درخواستها در یکجا مجتمع شده اند.
احتمالا WCF میتونه کمک کنه ولی چون کار نکردم مطمعن نیستم.
از اساتید درخواست راهنمایی دارم .
دوستان اگر امکانش هست با نمونه کد.

HOSSEINONLINE7
یک شنبه 09 خرداد 1395, 10:40 صبح
با سلام خدمت تمامی اساتید و برنامه نویسان.

قبلا این تاپیک رو در بخش WCF , web api مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم امیدوارم اینجا جواب بگیرم

در حال طراحی یک وب سایت هستم که یک نسخه ویندوزی هم داره وحالا قراره بخش های مهم اینا با هم سینک باشن. Win :C#‎‎‎‎‎ & WEB :ASP MVC , EF Codefirst
یه جاهایی رو با Web api سینک کردم در این حالت درخواست سینک از طرف برنامه ویندوزی صورت میگیره .
ولی اگر بخوام آغاز کننده درخواست سینک سمت وب باشه باید چیکار کنم مثلا اگر یک کاربر در وب ثبت نام کرد یک نسخه از اطلاعات کاربر رو به دیتابیس ویندوز بفرستم.
سناریوی برنامه به این شکل که چند برنامه ویندوزی فعال داریم و یک برنامه تحت وب یعنی درخواستها در یکجا مجتمع شده اند.
احتمالا WCF میتونه کمک کنه ولی چون کار نکردم مطمعن نیستم.
از اساتید درخواست راهنمایی دارم .
دوستان اگر امکانش هست با نمونه کد.

سلام توی اپ ویندوز میتونید هر چند دقیقه در db سرور چک کنید اگر یوزر جدیدی اضافه شده که توی کلاینت نیست به db کلاینت اضافه کنید.

کانکشن استرینگ db سرور را ست کنید و به دیتابیسش وصل بشید بخونید .

قبلا این کارا کردیم چیز خیلی پیچیده ایی نیست .

_mohsen
یک شنبه 09 خرداد 1395, 13:40 عصر
سلام دوست عزیز این روشی که شما پیشنهاد دادین یه جوری دور زدن این مشکل به حساب میاد.

hakim22
دوشنبه 10 خرداد 1395, 09:39 صبح
معمولا برنامه های ویندوزی به Web Api سایت وصل میشوند و خودشان دیتابیس مستقل ندارند. اطلاعات فقط در سروری که در وب قرار دارد نگاه داری میشود.
مثل خیلی از اپ های اندورید و گوشی که داده هایشان را از وب سرویس دریافت میکنند.

برای اینکه به صورت زنده رویدادهای سرور را در برنامه ی ویندوزی مشاهده کنید باید از ابزارهایی مانند SignalR استفاده کنید. با این روش شما یک خط باز با سرور دارید و میتوانید وقتی در سرور اتفاقی می افتد که کلاینت باید از آگاه شود پیامی به کلاینت (ویندوز) ارسال کنید. معلولا این پیامها خیلی کم حجم است و فقط جهت اطلاع رسانی است.

این نوع ارتباط ها بار زیادی روی سرور می آورد و لازم است درباره ی آن بیشتر تحقیق کنید. پیاده سازی آن با SignalR نسبتا ساده است.