PDA

View Full Version : سوال: یادگیری زبان نزدیک به PHP برای تحت ویندوز

irpersian20
چهارشنبه 12 خرداد 1395, 09:57 صبح
با درود
دوستان کسی که php کار کرده
چه زبانی براش راحت تر و اسان تر هست برای کار در زمینه تحت ویندوز و نسخه های دسکتاپ
ممنون

plague
چهارشنبه 12 خرداد 1395, 14:03 عصر
محبوب ترین ها
c# , python , java
هستن که هرکدوم جذابیت خودشون رو دارن
سی شارپ بازار کار خیلی خوبی داره چون به صورت نیتیو ساپورت میشه رو ویندوز و هم میشه تحت وب هم دسکتاپ برنامه نوشت

جاوا بازار کار اندروید رو داره رو ویندوز به صورت نیتیو ساپورت نمیشه ولی اگه مفسرش رو نصب کنی رو آب گرم کن هم احتمالا اجرا میشه (راجب jvm سرچ کن )

پایتان هم میشه برای دسکتاپ و هم تحت وب باهاش نوشت , رو ویندوز به صورت نیتیو ساپورت نمیشه و باید مفسرش نصب بشه ولی میشه جوری هم پکیج بندی کرد که نیاز به نصب مفسر نداشته باشه

نظر من اینه که اگه وقت آزاد دارید و اول کار هستید و میتونید چند سال وقت بزارید برید سی شارپ یاد بگیرید
اگه اونقدر وقت ندارید و میخاید یه زبان ساده تر یاد بگیرید به عنوان زبان دوم در کنار php و سریع بتونید عملیش کنید پایتان یاد بگیرید

من خودم حالت دوم رو داشتم رفتم پایتان یاد گرفتم خیلی خوشحالم از انتخابم ... یه فریم ورک فوقالعاده هم داره به اسم جنگو که همه نیاز های تحت وب رو پوشش میده

در مورد شباهتشون هم تا جایی که ممکنه به هم شباهات دارن و اگه بیس برنامه نویسی رو یاد گرفته باشی مشکل زیادی برای یاد گیری نداری
جاوا و سی شارپ بیشتر شبیه هستن به هم
پایتان یکم فرق میکنه بیشتر شبیه حرف زدنه تا کد نوشتن و قوانین کمتری داره

giti giti
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 21:40 عصر
سلام.اگه پی اچ پی بلد نباشی میتونی فقط از پایتان استفاده کنی؟

[younes]
چهارشنبه 06 مرداد 1395, 22:35 عصر
به نظر من پایتون بهترین زبان برای تازه کار هاست....
اما اگه وقتش دارید حتما جاوا بیاموزید.

hamedarian2009
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 10:24 صبح
چون php هم C Like هست به نظرم برای ویندوز #C بهتین گزینه هست