PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی جهت انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب در بخش دسکتاپ.

vahid1993
چهارشنبه 12 خرداد 1395, 16:18 عصر
سلام به همگی ..
من بعد از کار کردن با چندتا زبون مختلف هم دسکتاپ هم وب خب علاقه خیلی زیادی به بخش وب پیدا کردم و هرروز هم داره جالب تر میشه وانگیزمم بالاتر میره.مخصوصا زبان های باحالی مثله php و JavaScript ولی در مورد زبونای دسکتاپ بدجور به مشکل خوردم اینکه بعد از کارکردن با زبونایی مثله سی شارپ و جاوا که خیلی سطح بالام هستن احساس کردم علاوه براینکه اصول پایه برنامه نویسی یاد نمیگیرم بلکه راه اشتباهیم دارم میرم ولی از خیلیا که تو حوزه برنامه نویسی حرفه ایی بودن پرسیدم , بیشترشون میگفتن باید از زبونای سطح پایین مثله c/c++ شروع کنی تا بتونی زبونای سطح بالارو خوب درک کنی ولی واقعا نمیدونم باید روی حرفشون حساب باز کنم یانه ؟ برم سراغ c/c++ یا نه؟صرف نظر از بازار کار زبان های مختلف وزمان یادگیری اونا میخوام بدونم آیا یادگیری یکی از این زبون های سطح پایین میتونه اینقدری حرفه ای ها و با تجربه ها میگن بهم کمک کنن؟باتوجه به اینکه از لحاظ زمانی مشکلی ندارم و میتونم وقت زیادی صرف یادگیری کنم , میخوام اگه لطف کنید نظر شما دوستانم بدونم. باتشکر فراوان.

pswin.pooya
پنج شنبه 13 خرداد 1395, 21:08 عصر
سی پلاس پلاس زبون سطح پایین نیست. (من تنها زبان سطح پایینی که می شناسم اسمبلی هست)
سی پلاس پلاس یک زبان سطح بالا هست ( بعضی ها می گن سطح میانی اما از نظر علمی چیزی به اسم سطح میانی وجود نداره یا حداقل تعریف اکادمیک براش نیست)
سی پلاس پلاس قدرتمند ترین زبانی هست که می تونید یاد بگیرید. چه در گستره امکانات (کتابخانه ها) چه قابلیتهای خود زبان و ... زبانهای دیگه مثل سی شارپ بیشتر شبیه بچه بازی هستن در مقابلش.
سی پلاس پلاس زبان سختی نیست اما دست برنامه نویس رو باز گذاشته که هرکاری میخواد بکنه. این یعنی برنامه نویس خیلی راحت می تونه اشتباه بکنه. و از این نظر بد هست. اصطلاحا به قول انگلیسی ها می گن. You can shoot in your foot. برای همین تا زمانی که خیلی خیلی خبره شدید نباید به فکر دادن محصول با سی پلاس باشید.