PDA

View Full Version : آموزش استفاده از Nhibernate در MVC

Behnam6670
دوشنبه 17 خرداد 1395, 13:25 عصر
دوستان سلام.یه چند وقت بود راجع به بحث Nhibernate داشتم مطالعه میکردم.به نظر من روش جالبی هستش.حتما اساتید بهتر از من میدونن که Nhibernate یه ORM هستش که شما از طریق اون میتونید با دیتابیس ارتباط بگیرید.و اینکه برنامه شما، وقتی که دارید از Nhibernate استفاده میکنید ، دیگه محدود به دیتابی خاصی نیستس و مثلا میتونید یه پروژه داشته باشید که بتونه با تمام دیتابیسهای رایج از قبیل MSSQL,MySQL,Oracle,PostgreSQL,SQLite یا حتی Access کار کنه.تو نگاه اول سیستم جالب هستش.و واقعاً هم همین شکل هستش.شما فقط کافیه یکی دو خط کد تغییر بدید و دیتابیس برنامه تون رو تغییر بدید.یا اینکه با Nhibernate دیگه مجبور نیستید همیشه یکسری کدهای تکراری برای تمام پروپزه ها بنویسید فقط کافیه یکبار کلاسهاتون رو تعریف بکنید و از اونها تو تمام پروژه هاتو استفاده کنید.
اگه دوستان استقبال کنند یه پروژه سمپل برای آموزش اینجا میزارم

parsdarab
دوشنبه 17 خرداد 1395, 16:30 عصر
سلام
منم کار نکردم خوش حال میشم یفر پیدا بشه سمپل بزاره

HOSSEINONLINE7
دوشنبه 17 خرداد 1395, 21:14 عصر
دوستان سلام.یه چند وقت بود راجع به بحث Nhibernate داشتم مطالعه میکردم.به نظر من روش جالبی هستش.حتما اساتید بهتر از من میدونن که Nhibernate یه ORM هستش که شما از طریق اون میتونید با دیتابیس ارتباط بگیرید.و اینکه برنامه شما، وقتی که دارید از Nhibernate استفاده میکنید ، دیگه محدود به دیتابی خاصی نیستس و مثلا میتونید یه پروژه داشته باشید که بتونه با تمام دیتابیسهای رایج از قبیل MSSQL,MySQL,Oracle,PostgreSQL,SQLite یا حتی Access کار کنه.تو نگاه اول سیستم جالب هستش.و واقعاً هم همین شکل هستش.شما فقط کافیه یکی دو خط کد تغییر بدید و دیتابیس برنامه تون رو تغییر بدید.یا اینکه با Nhibernate دیگه مجبور نیستید همیشه یکسری کدهای تکراری برای تمام پروپزه ها بنویسید فقط کافیه یکبار کلاسهاتون رو تعریف بکنید و از اونها تو تمام پروژه هاتو استفاده کنید.
اگه دوستان استقبال کنند یه پروژه سمپل برای آموزش اینجا میزارم

سلام منم استقبال میکنم و دوست دارم یاد بگیرم . اتفاقا درگیر یک پروژه ایی اخیرا هستم که دارم تحقیق میکنم از کدوم ORM استفاده کنم .

نمیدونم تا چه حد نسبت به EF برتری داره یا اصلا برتری داره یا خیر و با یاد گرفتنش چه مزایایی بدست میاریم .

به همین دلیل یک لینک میزارم که مقایسه هایی انجام شده و نظر آقای نصیری در موردش هم میتونه جالب باشه :

http://www.dotnettips.info/newsarchive/details/1213#comment-163

حالا این یکم قدیمی بود ولی در ابتدا اگر در مورد مزایای ورژن جدید هر2 هم مطالبی گفته بشه خیلی میتونه جذاب باشه .