PDA

View Full Version : سطح دسترسی کاربران بصورت پیشرفته و چند سوال دیگر

reza.kia
سه شنبه 18 خرداد 1395, 13:05 عصر
سلام دوستان خسته نباشید،چندتا سوال داشتیم:

1-میخوام سیستم سطح دسترسی کاربران سایتم رو بصورت داینامیک پیاده سازی کنم،بعنوان مثال ادمین با زدن چک باکس مشخص کنه فلان کاربر به چه قسمت هایی دسترسی داشته باشه....

2-میخوام بصورت داینامیک صفحه بسازم،مثلا توی بخش مدیریت نام صفحه و محتواشو وارد کنم و بعدش یک پیج واسم بسازه...

3- جستجو پیشرفته به چه شکل هست؟ فکر کنید حدودا 20 تا فیلد توی فرم هست که شامل تکست باکس و چک باکس و رادیو باتن و لیست کشویی باشه،شاید کاربر همه این فیلد ها رو پر نکرد!!!به چه شکل باید کد بنویسم؟؟

من این سه تا سوال رو دارم هر کی میتونه کمک کنه و یا لینک فیلم آموزشی بده یا الگوریتمش رو توضیح بده،ممنون

lord_viper
سه شنبه 18 خرداد 1395, 17:49 عصر
بهتر بود هر سوال رو تو تاپیکهای جداگانه مطرح میکردید
برای شروع بهتره رو نت دنبال کد cmd های ساده بگریدی و اونها رو انالیز و برسی کنید به جواب بیشتر سوالاتون میرسید

rasoul_par
سه شنبه 18 خرداد 1395, 21:18 عصر
برای سطح دسترسی روش های مختلفی هست مثلا میتونی از RBAC یا ACL استفاده کنی که خب هر کدومش رو میشه به روشهای مختلفی پیاده کرد.
اگه بخوای Role تعریف کنی و به هر کاربر یک Role بدی میتونی از RBAC (Role Base Access Control) استفاده کنی
ACL یا Access Control List برای هر subject (مثلا کاربرها) و هر object (مثلا سایر کاربرها یا پیج ها) سطح دسترسی تعریف میکنی که خب پیاده سازی هر کدومش داستان های خاص خودش رو داره!:چشمک:
البته ACL به تو امکانات بیشتری میده ولی پیاده سازیش پیچیده تره.

reza.kia
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 00:04 صبح
ممنون از پاسخ هاتون،راجب سوال 3 نظری ندارید؟؟؟