PDA

View Full Version : نحوه مشخص کردن بازه زمانی

kajooshii
سه شنبه 18 خرداد 1395, 22:11 عصر
سلام

بنده در حال برنامه نویسی یک برنامه ثبت ضمانت نامه ( بیمه ) هستم. یک امکانی کارفرما درخواست داده است که در صورتی که نماینده ای حداقل تعداد مشخصی بیمه ای انجام نداده باشد در طول یک ماه، آن نماینده غیر فعال شود.
سوال من اینجاست که بازه زمانی را چه طور مشخص کنم؟

ممنون

Fery666
سه شنبه 18 خرداد 1395, 23:30 عصر
این چیزا زیاده.

کدش هست :

text1.text = DateDiff("d","date1","date2")

date1 و date2 تاریخ هایی هستن که میخواهید تعداد روز ها رو نشون بده .
"d" هم نمایش تاریخ به تعداد روز .

مثلا از تاریخ 1395/01/01 تا 1395/02/01 خروجی عدد 31 می باشد .

kajooshii
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 08:10 صبح
سلام
دستوری که شما فرمودید مقایسه دو تاریخ است! مشکل بنده date1 و date2 است! که از کجا به دست بیاورم ! ؟

Fery666
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 12:18 عصر
خب این تاریخ ها رو شما احتمالا توی دیتابیس خودتون استفاده کردین !!!
اگر مثلا تاریخ بروز رو میخواین مثلا امروز باید از تبدیل تاریخ میلادی به شمسی استفاده کنید و در date2 تاریخ شمسی امروز رو وارد کنید .

یه خورده بیشتر توضیح بدین تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم .

kajooshii
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 12:34 عصر
بنده فیلد های تاریخ رو داخل دیتابیس ذخیره میکنم.
سوال بنده این است که بازه زمانی 30 روز را از چه زمانی محاسبه کنم!
به عنوان مثال اگر تاریخ امروز را گرفته -30 روز کنم یه بازه زمانی به دست میاد و میشه چک کرد که آیا حداقل را نماینده انجام داده یا خیر. اگر بدین شکل رفتار بشه اگر 31 روز قبل نماینده حداقل را انجام داده باشه، صفر میشه و این روند تکرار میشه ! به طوری که نماینده باید هر روز حد اقل ها رو انجام بده : دی که اشتباه است.

به نظر شما چه روشی استفاده کنم

isaac23
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 17:55 عصر
دوست عزیز توی بانک اطلاعاتی یه فیلد دیگه اضافه کن بنام اخرین تراکنش نیاز نیست که توی دیتا گرید هم نشون بدی.....

خوب الان یه تاریخ شروع داری بنام اخرین تراکنش و تاریخ داری بنام امروز می تونی محاسبه کنی

و هر بار که شخصی انتخاب میشه و روش تغییراتی اعمال میشه اون تاریخ رو بروز کن و بشه همون روزی که ثبت کردی .