PDA

View Full Version : متریال دیزاین در اندروید Material Design

sh.mahdavi
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 15:01 عصر
سلام دوستان

یه نگاهی به این طراحی ها بکنید:

https://github.com/wasabeef/awesome-android-ui

بخوایم تو برنامه های خودمون بکار ببریم باید چیکار کنیم؟ در حالی که اکثرا با android studio اجرا میشن و کتابخونه دارن و یکی مثه من که ایکلیپس کار میکنه چطوری میتونه ازشون استفاذه کنه؟

اگه میشه یک تاپیک ایجاد کنید برای بحث متریال دیزاین چون واقعا لازمه.

ممنون

Nevercom
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 15:28 عصر
واقعیت اینه که مدل قدیمی توسعه اندروید که بر مبنای ADT و ANT بوده، الان دیگه منسوخ شده و خیلی از کسانی که کتابخانه رو نشر میدن، به خودشون زحمت نمیدن که برای اکلیپس (ADT) هم یه نسخه جداگانه تهیه کنن.

پس توصیه اینه که از اندروید استودیو استفاده کنید.

ولی خب سوال شما اینه که چطور از این کتابخانه ها در اکلیپس استفاده کنید.

اگر کتابخانه نسخه ای برای اکلیپس نداشته باشه کارتون سخت میشه، چون کتابخانه هایی که دارای Resource هستن رو نمیشه در یک فایل jar پکیج کرد. اندروید فرمت aar رو برای کتابخانه هاش توسعه داده که این مشکل رو حل کرده، اما تا جایی که اطلاع دارم این قابلیت به پلاگین adt اضافه نشده و در اکلیپس باید سورس اون کتابخانه رو بگیرید و بعنوان یک پروژه Import کنید و پس از اون بعنوان کتابخانه تو پروژه تون ازش استفاده کنید.

شما سورس رو از گیت هاب میتونید بگیرید اما چون پروژه بر اساس Gradle ساخته شده، باید به ساختار قدیمی که بر مبنای ant بوده تبدیل بشه (اینجا خود Gradle یا Ant مهم نیست، بلکه ساختار پوشه ها مهمه)

ali_khodayar
یک شنبه 23 خرداد 1395, 09:32 صبح
Nevercom (http://barnamenevis.org/member.php?89707-Nevercom)
مرسی از پاسخ کاملتون. :تشویق:

اما اگر امکان داره یکم بیشتر توضیح بدید که دقیقأ چطور میشه Import کرد و ازش استفاده کرد . میدونم چطور پروژه رو باید Import کرد اما نحوه استفادش در پروژه خودم رو بلد نیستم.
اگر لینک آموزشی در این باره میشناسید قرار بدید.
ممنون :لبخندساده:

Nevercom
یک شنبه 23 خرداد 1395, 13:28 عصر
راستش رو بخواید من خیلی وقته از اکلیپس استفاده نمیکنم و آخرین باری هم که خواستم ازش استفاده کنم خیلی اذیت میکرد که بیخیالش شدم.

چیزی که تو ذهن من هست اینه که اگر راه حل اتوماتیکی وجود نداشته باشه (خود اکلیپس یا یه برنامه نویس مهربون که ابزارش رو نوشته باشه)، یه پروژه جدید ایجاد می کنی و فایل های جاوا و ریسورس ها رو به پروژه انتقال میدی (بخاطر تفاوت در ساختار پوشه در اندروید استودیو) و خب اگر اون کتابخانه به یه کتابخانه ی دیگه وابسته هست، پیش نیازهای اون رو هم باید اضافه کنی

احتمالاً با ازمون و خطا بتونی به نتیجه برسی