PDA

View Full Version : سوال در مورد نرم افزار فروش بر پایه بارکد

khosro_68
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 18:54 عصر
سلام به اساتید و برنامه نویسان محترم.
سریع میرم سراغ مشکلم:
فرض کنیم امروز یه کالا رو وارد نرم افزار میکنیم با یه قیمت خرید و یه قیمت فروش
حالا بر فرض یک ماهه دیگه بازم از همون نوع کالا خریداری میکنیم اما قیمت خرید کمتر شده و همینطور قیمت فروش و از خرید قبلی هنوز چند تا داخل فروشگاه موجوده
حالا مشکل من اینجاس که این خرید جدیدو چجوری با همون بارکد ذخیره کنم که تو قسمت فروش و محاسبه سود و زیان مشکل پیش نیاد ؟؟؟
خواهش میکنم دوستانی که تجربه دارن کمک کنن چند روزه بدجور ذهنمو درگیر کرده و به هبچ نتیجه ای نمیرسم.

khosro_68
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 21:58 عصر
دوستان لطفا کمک کنید کارم بدجوری گیر کرده

NasimBamdad
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 13:48 عصر
منم این مشکل رو دارم

khosro_68
دوشنبه 24 خرداد 1395, 01:14 صبح
منم این مشکل رو دارم

بالاخره به یه راه حل رسیدم اگه خواستی بگو تا برات توضیح بدم

NasimBamdad
سه شنبه 25 خرداد 1395, 10:35 صبح
بالاخره به یه راه حل رسیدم اگه خواستی بگو تا برات توضیح بدم

والا من از مغازه دار ها پرس و جو کردم . کسی نگفت که جنس با قیمت خرید قدیم رو ،، با همون قیمت بفروشه . کسی این کار نمیکنه

همه اجناس رو با قیمت جدید می فروشند

اگه میشه بگو راه حل رو

khosro_68
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 01:50 صبح
من تو برنامم موقع ذخیره فاکتور فروش به همراه هر کالا قیمت خریدشم ذخیره میکنم . از اون طرف تو قسمت خرید یه شمارنده باید بزاری که هر لحظه بدونی از هر خرید چنتاش فروخته شده. بعدم من از الگوریتم fifo استفاده کردم یعنی جنسی که زودتر خریده شده زودتر فروخته میشه

NasimBamdad
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 10:27 صبح
من تو برنامم موقع ذخیره فاکتور فروش به همراه هر کالا قیمت خریدشم ذخیره میکنم . از اون طرف تو قسمت خرید یه شمارنده باید بزاری که هر لحظه بدونی از هر خرید چنتاش فروخته شده. بعدم من از الگوریتم fifo استفاده کردم یعنی جنسی که زودتر خریده شده زودتر فروخته میشه

فرض کنید توی قفسه ها کالا قیمت قدیم و قیمت جدید هست . چه طوری تشخیص میده که مشتری کدوم رو ورداشته ؟

khosro_68
جمعه 28 خرداد 1395, 01:57 صبح
فرض کنید توی قفسه ها کالا قیمت قدیم و قیمت جدید هست . چه طوری تشخیص میده که مشتری کدوم رو ورداشته ؟
اونو دیگه باید با فروشنده هماهنگ کنی . واسه همین گفتم من از الگوریتم fifo استفاده کردم یعنی فروشنده تا جنس قدیمش تموم نشده اصلا جنس جدید و نمیفروشه

mehdi.fni
یک شنبه 30 خرداد 1395, 09:37 صبح
شما اول بایستی روش استاندارد انبارداریتونو مشخص کنی تا بفهمی از هر پارت خرید , چقدر موجودی کالا و موجودی ریالی داری . وحالا بپردازی به فروش و خروج کالا از انبار
و اگر لازم بود که فروش هر کالا رو دقیقا بدونی از محل کدوم ورودی فروختی , بایستی از جدول ترکیبی و انوقت بارکد تولید شده از این جدول استفاده کنی