PDA

View Full Version : سوال: اگر کابر افلاین باشه !

KRDWOLF
چهارشنبه 19 خرداد 1395, 21:23 عصر
سلام دوستان خسته نباشین

اقا یه نرم افزاری نوشتم توش موندم مشکلم اینجاس که نرم افزار به دیتابیس وصله و کاربران از طریق دیتابیس وارد میشن و کلومی به اسمه لوگین برابر میشه با 1 حالا اگه طرف نتش قطع شد برقش رفت یا هر چی چجوری بیاد اون کلوم (Login) مربوط به اون user رو برابر 0 کنه ؟
ممنون ع توجهتون

Mani_rf
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 10:17 صبح
برای این طور موارد معمولا قسمتی به برنامه اضافه میکنن که برنامه هر X مدت یک بار مثلا هر 5 دقیقه یک سرویس سمت سرور رو صدا میزنه و آنلاین بودنش رو اطلاع میده، اگر تو زمان مشخص خبری از برنامه نشه مشخصه که برنامه به هر دلیلی قطع شده.
سایت های بانک ها از این مکانیزم استفاده میکنن تا آنلاین بودن کاربر رو تشخص بدن.

KRDWOLF
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 13:53 عصر
صحیح ولی اگه کاربر نت نداشته باشه که به سرور چیزی بفرسته چی میشه ؟ :متفکر:

barnamenevisjavan
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 16:25 عصر
صحیح ولی اگه کاربر نت نداشته باشه که به سرور چیزی بفرسته چی میشه ؟ :متفکر:
دوباره پست بالا رو با دقت بخونید!
شما داخل برنامه سمت سرور میای کانکشن رو چک میکنی وقتی کاربر نت نداره که چیزی ارسال نمیشه پس سرور متوجه میشه نت قط شده

KRDWOLF
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 17:36 عصر
خیلی ممنون ولی میشه بیشتر کمک کنین خودم که اینجوری فک کردم که هر چن ثانیه کل کلوم های لوگین برابر بشه با 0 بعد هر کاربری که لوگینه هر چن ثانیه لوگینش مساوی بشه با 1 هر موقع که کایر نتونست مساوی با 1 کنه آفلاینه , حالا سوال اینجاس
اگه با روش خودم حل کنم مشکلم اینجاس که چجوری همه ی کلومای لوگین تو دیتابیس توی تیبل یوزرس با هم مساوی با 1 بشن اگرم به نظرتون خوب نیس این راه, راه اولو توضیح بدین چه جوری بینویسم