PDA

View Full Version : سوال: چک کردن یک ستون در datagridview

Iran58
یک شنبه 23 خرداد 1395, 11:14 صبح
سلام
یک دیتاگرید دارم که دوتاستون دارد که یک از آنها بصورت چک باکس است حال می خواهم بصورت آنلاین این دیتا گرید را پر کنم (مثلا5تا ستون را جک باکس را true کردم ) هنگامیکه از دیتاگرید خارج یمشودم می خواهم تعداد ستون های true شده را برگرداند 4تابرمی گرداند آخری را محاسبه نمیکند چگونه باید کد خودرا اصلاح کنم

private void dataGridView1_Leave(object sender, EventArgs e)
{
int a = 0;
for (int i = 0; i < dataGridView1.RowCount; i++)
{
if (Convert.ToBoolean(dataGridView1.Rows[i].Cells[1].Value) == true)
{
a++;
}
}
MessageBox.Show(a.ToString());
}

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 23 خرداد 1395, 12:35 عصر
مقدار یک سلول زمانی تغییر میکند که آن سلول از حالت Edit خارج شود(به دلیل خروج از سلول یا هر دلیل دیگر). کافیه متد EndEdit دیتاگرید رو قبل از حلقه فراخوانی کنید تا این اتفاق بیفتد.

Iran58
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 07:58 صبح
مقدار یک سلول زمانی تغییر میکند که آن سلول از حالت Edit خارج شود(به دلیل خروج از سلول یا هر دلیل دیگر). کافیه متد EndEdit دیتاگرید رو قبل از حلقه فراخوانی کنید تا این اتفاق بیفتد.
سلام
مهندس ما متد را فراخوانی کردیم حا می خواهم بعداز اتمام عملیات مورد نظر کار دیگری را انجام بدهم درهمین فراخوانی اما
gvList.EndEdit();
اجازه نمی دهد برای اینکه EndEdit بحالت اولیه برگردد باید چکارکنم
باتشکر

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 08:52 صبح
دقیقا چه کاری؟ (باید تست کنم بعد جوابتون رو بدم)

Iran58
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 10:43 صبح
دقیقا چه کاری؟ (باید تست کنم بعد جوابتون رو بدم)
من با تیک کردن ساعت جاری را در جدول ذخیره می کنم
اما حال می خواهم وقتی ساعت جاری ذخیره شد دوباره سطر جاری که انتخاب کرده ام تغییر کند
در حال حاظر دوباره صفحه لود میشود و سطر انتخابی سطر اول میشود در صورتیکه من می خواهم وقتی سطر40ام را تغییر دادم بعد لود شدن(ذخیره شدن اطلاعات در جدول)دوباره سطر40ام اتنخاب شود
باتشکر

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 10:50 صبح
چرا دوباره لود میکنید؟ وقتی تیک خورد ساعت جاری را بدست بیارید. ابتدا در دیتابیس ذخیره کنید. در صورتی ذخیره شدن، همان سطر را در دیتاگرید ویرایش کنید.