PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در اپدیت دیتاست اکسس توسط vb

maryam_en
سه شنبه 25 خرداد 1395, 11:34 صبح
ب
ا سلام. بنده یه دیتابیس دارم توی اکسس که کانکت کردمش به پروژه vb. یه grid view ساختم و می خوام وقتی اطلاعات رو توی پروژه تغییر میدم توی دیتابیسم هم تغیرات ذخیره بشه. ولی با زدن دکمه ذخیره، هیچ تغییری ذخیره نمیشه . لطفا راهنمایی کنید مشکل چیه. با سپاس

isaac23
سه شنبه 25 خرداد 1395, 11:38 صبح
شما بعد از ذخیره ذخیره اطلاعات . بانک رو اپدیت می کنید....؟

hamidrezax1
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 08:55 صبح
سلام دوست عزیز
سوال اول : آیا اگر دیتا گرید شما به دیتا بیس به صورت صحیح بایند شده است(اتصال دیتا گرید به دیتابیس)
اگر روش بایند کردن شما صحیح باشد می توانید در کد دکمه ذخیره

Me.Validate() Me.BindingSource.EndEdit() Me.TableAdapterManager.UpdateAll(Me.DataSet)
را اضافه کنید و یقینا اگر تمامی مراحل بالا صحیح باشد ذخیره انجام خواهد شد
اما اگر بخواهید روی دیتا گرید تغیرات انجام دهید و مستقیما بعد از زدن دکه ذخیره بخواهید در دیتا بیس ذخیره شود در ادامه کد ذخیره از این کد استفاده کنید

Me.DataSet.Table.AcceptChanges()
موفق باشید

maryam_en
یک شنبه 06 تیر 1395, 12:00 عصر
سلام به همه دوستان. سوال من اینه:
من یه دیتاست توی اکسس ساختم که اتصالش دادم به پروژه vb. یکی از روش هایی که واس اتصال استفاده کردم ado.net هستش. پروژه رو اجرا میکنم، و رکوردی بهش با روشی که فرمودین اضافه میکنم و سیوش میکنم ، حالا وقتی پروژه رو استاپ میکنم و میرم فایل اکسس رو چک میکنم میبینم رکوردم ثبت شده ولی وقتی مجددا پروژه رو اجرا میکنم اطلاعاتی که سری قبل اضافه کردم رو ندارم و همون اطلاعاتی هست که در مرحله ساخت بانک وارد کردم. حالا وقتی دوباره فایل اکسس رو چک میکنم دیگه رکوردی که تو مرحله قبل بهش اضافه شده بودو ندارم!!! لطفا راهنماییم کنید مشکل چیه؟!!!!!:ناراحت::ناراحت::نارا حت::ناراحت::ناراحت::ناراحت::ن اراحت::ناراحت::ناراحت::ناراح ت:
البته ناگفته نمونه وقتی فایل exe پروژه رو اجرا میکنم و هر رکوردیم ک اضافه کنم بطور کامل اطلاعات ثبت میشه و با اجراهای مختلف همه اطلاعات قبلی وارد شده نگهداری میشه!
با سپاس