PDA

View Full Version : مبتدی: ریست کردن یک Error Provider

sajedmalayeri
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 15:02 عصر
سلام دوستان .
میخوام توی ی قسمتی از کد ام اروری که برای ریست کردن یک Error Provider ست کردم رو از بین ببرم .
کدش رو اگه میشه لطف کنید بگید ممنون میشم

sajedmalayeri
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 15:14 عصر
ممنون از دوستان کد یادم اومد
شرمنده بابت پست های بدی که گذاشتم
کد اون :
Errorprovider1.Clear();
بود
باز هم شرمنده

mrprestige
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 15:18 عصر
از try , catch هم میتونی توی کدهات استفاده کنی به این شکل استفاده کن که برات نوشتم

try
{
//کدهای برنامه ت رو توی این قسمت بنویس
}
catch
{
// برنامت در صورت وجود خطا این قسمت رو اجرا میکنه که میتونی هم چیزی ننویسی
}

پیروز و موفق باشی .
از کدنویسی لذت ببری.

sajedmalayeri
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 15:49 عصر
از try , catch هم میتونی توی کدهات استفاده کنی به این شکل استفاده کن که برات نوشتم

try
{
}
catch
{
}

پیروز و موفق باشی .
از کدنویسی لذت ببری.
ممنون بابت این کد ها :قلب:

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 16:39 عصر

try
{
}
catch
{
}

پیروز و موفق باشی .
از کدنویسی لذت ببری.
سلام
بر اساس تجربه من، بدترین کاری که میشه کرد این هست که پیغام مناسب خطا رو به کاربر نمایش ندید، چون یه روز می رسه که کاربر زنگ می زنه و میگه برنامه چیزی ثبت نمی کنه و پیغامی هم نشون نمی ده و اگه برنامه بزرگ باشه، رفع مشکل ساعتها وقت شما رو می گیره. بنابراین حتماً پیغام مناسبی رو به کاربر نمایش بدید.

mrprestige
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 19:33 عصر
سلام
بر اساس تجربه من، بدترین کاری که میشه کرد این هست که پیغام مناسب خطا رو به کاربر نمایش ندید، چون یه روز می رسه که کاربر زنگ می زنه و میگه برنامه چیزی ثبت نمی کنه و پیغامی هم نشون نمی ده و اگه برنامه بزرگ باشه، رفع مشکل ساعتها وقت شما رو می گیره. بنابراین حتماً پیغام مناسبی رو به کاربر نمایش بدید.
با عرض سلام و ادب خدمت دوست عزیزم Mahmoud Zaad و اینکه خیلی ممنون بابت اینکه تجربه تون رو در اختیار قرار دادید ، ولی دوست من ما اینجا قراره باگ هامون یا همون خطاهمون رو مدیریت کنیم و قرار نیست خطایی رو نشون ندیم یا اینکه خطا هارو تو یه ظاهر زننده به کاربر نشون بدیم که به نظر من این بدترین کار و ناشیانه ترین کار هست در اینجا قراره که اگه برنامه خطایی رو داد مدیریت شده کنترلش کنیم و به کاربر نمایشش بدیم و دستور try , catch بر همین اساس هست .

پیروز و موفق باشید.

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 20:07 عصر
با عرض سلام و ادب خدمت دوست عزیزم Mahmoud Zaad و اینکه خیلی ممنون بابت اینکه تجربه تون رو در اختیار قرار دادید ، ولی دوست من ما اینجا قراره باگ هامون یا همون خطاهمون رو مدیریت کنیم و قرار نیست خطایی رو نشون ندیم یا اینکه خطا هارو تو یه ظاهر زننده به کاربر نشون بدیم که به نظر من این بدترین کار و ناشیانه ترین کار هست در اینجا قراره که اگه برنامه خطایی رو داد مدیریت شده کنترلش کنیم و به کاربر نمایشش بدیم و دستور try , catch بر همین اساس هست .

پیروز و موفق باشید.
من با توجه به پست قبلی تون عرض کردم، شما توی پست قبلی کامنت زیر رو نوشتید

//برنامت در صورت وجود خطا این قسمت رو اجرا میکنه که میتونی هم چیزی ننویسی

معنی "میتونی هم چیزی ننویسی" چیه؟
قرار نیست خطا رو با ظاهر زننده(؟) به کاربر نشون بدیم ولی قطعاً برای فهمیدن مشکل باید متن خطا رو نمایش بدیم تا کاربر به ما منتقل کنه یا برای انتقالش از روشهای دیگه مثل ایمیل و ... استفاده کنیم.

mrprestige
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 21:59 عصر
من با توجه به پست قبلی تون عرض کردم، شما توی پست قبلی کامنت زیر رو نوشتید

//برنامت در صورت وجود خطا این قسمت رو اجرا میکنه که میتونی هم چیزی ننویسی

معنی "میتونی هم چیزی ننویسی" چیه؟
قرار نیست خطا رو با ظاهر زننده(؟) به کاربر نشون بدیم ولی قطعاً برای فهمیدن مشکل باید متن خطا رو نمایش بدیم تا کاربر به ما منتقل کنه یا برای انتقالش از روشهای دیگه مثل ایمیل و ... استفاده کنیم.
با سلام مجدد ، حرف شما کاملا متین هست جناب Mahmoud Zaad (http://barnamenevis.org/member.php?199295-Mahmoud-Zaad)
، و هنوزم باز میگم داخل بلوک Catch میتونیم هم چیزی ننویسیم چون یه سری خطا هست که اصلا مهم نیستن که کاربر اونا رو بدونه مثل OverFlow ها و یا در برخی مواقع هنگام کار با فایل ها و ... و یا اینکه این کد صرفا برای کاربر نیست :) مطمئناً برای شمایی که کدنویس هستین هم کاربرد داره شاید شما دوست ندارین برنامه ای که نوشتید از حالت Run خارج بشه و میخواید بدونید حتی اگه برنامه با خطا مواجه بشه انجام پروسه به شکل درمیاد که در این حالت موقتاً داخل بلوک catch چیزی رو نمینویسیم . و در آخر عرائضم بگم درباره این فرمایشتون "
قرار نیست خطا رو با ظاهر زننده(؟) به کاربر نشون بدیم" سوال براتون پیش نیاد دوست من شاید من منظور م رو خوب نرسوندم منظورم همون صفحه ی خطایی ظاهر میشه هست حالا فکر کنید از برنامه مون خروجی گرفتیم کاربر موقع استفاده با یه خطایی که براش کـــــاملا عجیب غریب هست با یه سری علائم و کلمات تخصصی منظورم از زننده این بود.